Blog 13ty

 • Domov
  Domov Toto je miesto, kde môžete nájsť všetky príspevky v blogu na celom webe.
 • Rubriky
  Rubriky Zobrazí zoznam kategórií z tohto blogu.
 • Tagy
  Tagy Zobrazí zoznam tagov, ktoré boli použité v blogu.
 • Kto bloguje?
  Kto bloguje? Hľadať svojho obľúbeného blogera na tomto webe.
 • Tímové blogy
  Tímové blogy Nájdite svoje obľúbené tímové blogy tu.
 • Prihlásenie
  Prihlásenie Prihlasovací formulár

JBL Reflect Contour - Hmatateľný pocit slobody pohybu

Pridané od dňa v Home HiFi
 • Veľkosť písma: Väčšie Menšie
 • Počet zobrazení: 8197
 • 0 komentárov
 • Tlačiť

jbl-reflect-contour-banner

Na tohoročnej výstave IFA boli predstavené spoločnosťou Harman International zbrusu nové bezdrôtové slúchadlá určené pre športovcov JBL Reflect Contour. Jedná sa o najmladšieho súrodenca už početnej rodiny Reflect, v ktorého označení sa "ukrýva" vysoko reflexný pásik na odolnej kabeláži slúchadiel, vďaka ktorému získate ďalší viditeľný prvok v horších svetelných podmienkach, ak máte v obľube večerné behanie, tak ako ja.

IMGP9861-2


Slúchadlá vychádzajú z konceptu staršieho brata Reflect Mini BT ktorý sa hrdí ocenením EISA2016 za najlepšie európske mobilné slúchadlá. Konštrukčne sú "kontúrky" vylepšené o Dual-Lock dizajn, ktorý kombinuje patentované ergonomické ušné nadstavce FREEBIT (v balení na vás čakajú pre presné prispôsobenie veľkosti nadstavcov - S / M / L) a háčiky vedúce poza ucho aby bolo zaručené bezpečné uchytenie pre nerušený posluch. V skratke už ani aerobik, crossfit, jazda na bicykli alebo "vyvádzanie" na trampolíne nie je pre ne prekážkou :) Odolnosť voči potu a dažďu je u nich garantovaná stupňom krytia IPX5 a preto sa nemusíte pri workout-och vôbec šetriť, ale naopak poriadne sa do cvičenia oprieť.

 
jblcont-review-train2
 
Na kábliku je integrovaný 3 tlačidlový ovládač s mikrofónom a duálnou LED diódou pomocou ktorého prevediete viaceré funkcie ako:
 • zapnutie/vypnutie slúchadiel
 • režim Bluetooth párovania
 • pridanie a zníženie hlasitosti
 • prijatie a položenie hovoru
 • posunutie na nasledujúcu alebo predošlú skladbu
V útrobách ovládača je ukrytá batéria s výdržou 8 hodín pri plnom dobití, ktorá vám umožní v piánko rytme odbehnúť maratónik a cez vstavaný micro usb port je jej nabitie pomerne rýchle a jednoduché.

 
jbl reflect contour popis2

Skúsenosť

Bluetooth párovanie s telefónom prebehlo za pár sekúnd a vložená inteligencia slúchadiel vám po zapnutí podá hlasovú informáciu o spojení sa s vašim zariadením a aktuálnom stave batérie. Prvé nasadenie slúchadiel bolo veľmi príjemným prekvapením. Jednak si silikónové náušníky našli svoje presné miesto bez nepríjemného omínania a musím priznať, že som nečakal až taký rozdiel v "bezdrôtovom" komforte. Pocit voľnosti bol pri behu až hmatateľný a podvedome som sa usmieval. Dovolím si tvrdiť, že väčšina bežcov trénujúcich s hudbou sa stretla pri káblovej verzii slúchadiel s nepríjemne od potu sa lepiacim a po tele "cestujúcim" káblom, čo má väčšinou za následok vypadnutie slúchadiel z uší a kmitajúcimi rukami som si častokrát vytrhol káblik z prehrávača. Pri bezdrôtovkách tento problém natrvalo odpadá.


IMGP9834-2
 
 
5.8mm meniče mi predviedli vyvážený zvuk s dostatočným basom ktorý mi vyhovoval a vynikol najmä pri Deep House (osobne obľúbenom žánri na beh). A keď sa rozpamätám na konkrétnosti - Ed-ova Sheeran-ova - The A Team ma gitarovou slučkou razantne podporovala k správnej kadencii, pri Get Lucky od Duft Punk-u som sa ozaj cítil obdarený šťastím a keď sa z playlistu vynorila Fresh od Kool and The Gang, s prívalom energie sa mi kopec na ktorý som sa štveral zdal až príliš mierny :)

 
IMGP9811-2
 

Na niektorom bežeckom fóre som zaznamenal bezdrôtovým slúchadlám vytýkanie občasného kratučkého prerušenia skladby kvôli Bluetooth prenosu, mne však pri celom playliste "nezakopli" ani raz a myslím si, že pre elimináciu tohto javu je potrebný správny výber slúchadiel aj prehrávača.

 
JBL Reflect Contour sú dostupné v 4 prevedeniach: Black / Red / Blue / Teal

 
Osobne mi pri kontúrkach chýba magnetické uchytenie slúchadiel o seba, aby ostali uchytené okolo krku po vybratí z uší ako je to napríklad pri slúchadlách značky Yurbuds a uvítal by som automatické vypnutie slúchadiel napr. po 5min. nečinnosti pre úsporu batérie.
Konštruktéri JBL nezabudli ani pri Reflect Contour na ľudí, ktorí sa športu z akéhokoľvek dôvodu vyhýbajú, ale tento typ slúchadiel by radi vlastnili a tí si ich môžu jednoducho prispôsobiť na bežné nosenie.

 
jbl reflect contour zaver2
 

A aký dojem na mne kontúrky po testovaní zanechali?.., že túžia byť zmáčané litrami potu, chcú byť s vami v momente, keď vám už dochádza dych aby vás povzbudili a plne rešpektujú, že ich bez ľútosti po skončení trojhodinového tréningu šmaríte do tašky plnej spotených vecí a nebudete ich pedantne ukladať do krabičky, veď presne od toho sú tu...
..tak si ich užite!
 
 
 
 
 
 
 
 
Text: © 2016 Trinasty.sk
Ohodnoťte tento článok:

Komentáre

 • Zatiaľ neboli vytvorené žiadne komentáre. Buď prvým, kto napíše komentár

Napíšte svoj komentár

Host utorok, 19 jún 2018

button-facebook-trinastybutton-twitter-trinastybutton-google-plus-trinasty    button-quatro-splatky-trinasty    button-heureka-overene-zakaznikmi-trinasty   sobotne-dorucenie-v-sobotu-trinasty-button

Facebook