Hegel H160 integrovaný zosilnovač s kvalitným DAC prevodníkom a DLNA/AirPlay streamovaním Komentovať

Každý z nových komponentov nórskeho výrobcu HiFi komponentov značky Hegel znamená výrazný posun kvality zvuku na novú vyššiu úroveň. Integrovaný zosilňovač Hegel H160 je odpoveďou na požiadavky dnešnej doby. H160 nie je totiž len kvalitným stereo zosilňovačom s prísne symetrickou konštrukciou, ale disponuje navyše aj množstvom digitálnych vstupov a teda aj kvalitným DAC prevodníkom, možnosťou DLNA/AirPlay streamovania, či kvalitným slúchadlovým zosilňovačom. Predstavme si ho bližšie…


“Zosilňovač Hegel H160 má jeden cieľ, a jediný účel – umožniť vám pripojiť akékoľvek zariadenie, ktoré chcete…a aby to znelo tak dobre, ako je to len možné. “

                                                                …Hegel Music system

Hegel = neustály vývoj

Nové modelové rady HiFi komponentov u známych komerčných výrobcov elektroniky často prinášajú malé kozmetické zmeny, alebo zmenu funkcionality. Naopak – každý z nových komponentov Hegel, ktorý sa dostáva na trh znamená veľkú zvukovú inováciu a počuteľne lepšie hrá, ako jeho predchodca. Jasnou rečou hovorí posun u zosilňovačov medzi H70 a aktuálnym H80, u DAC prevodníkov zas prináša zlepšenie pri prechode z HD11 na HD 12.

Nie inak tomu je to aj u modelu H160. Hlavný konštruktér Bent Holter sa rozhodol zosilňovaču prideliť aj funkcionality nad rámec bežného zosilňovača. V prípade tohto modelu totiž pribudli okrem kvalitnej symetrickej konštrukcie a DAC prevodníka aj sieťové funkcie.

Hegel H160 v sebe združuje hneď niekoľko kvalitných komponentov naraz:

 • Kvalitný predzosilňovač s pevným, aj variabilným výstupom
 • Symetrický integrovaný koncový zosilňovač s nádhdherným muzikálnym a dynamickým zvukom
 • Push DLNA/AirPlay streamer – pre sreamovanie hudby z PC, DLNA servra, či iPhone iPad zariadení
 • Kvalitný DAC prevodník
 • Výborný slúchadlový zosilňovač
 • O výbave zasilňovača hovorí už aj samotná váha – 19kg

Zvuk

Hegel H160 tak ako jeho predchodcovia patrí k zosilňovačom s najrýchlejšou odozvou vo svojej triede. V kombinácii so striktne symetrickou konštrukciou jasne potvrdzuje svoje audiofilské ambície.

Oproti modelu H80 je zvuk výrazne lepší aj vďaka lepším DAC prevodníkom. Zvuk je podstatne dynamickejší a plastickejší. Je dokonca tak dobrý, že v porovnaní s vyšším modelom H300 na chvíľu získate pocit, že H160 dosahuje jeho kvality.

Konštrukcia

Predný panel je typickým pre “nový Hegel”. Je jednoduchý audiofilský s dvoma dominantnými ovládačmi. Dizajn prístroja je minimalistický a nadčasový. Jednoduchosť v sebe skrýva severskú eleganciu, čo podporuje modrý displej s indikáciou nastavených hodnôt. Display je dostatočne veľký a čitateĺný aj z veľkej vzdialenosti. Dobrou správou pre HiFi puristov je, že sa dá stlmiť, alebo rovno zhasnúť.

“Poctivý” toroidný transformátor, 6 x 10.000 uF kondenzátory Nextra na zdroji, dva páry bipolárnych tranzistorov 2SA2121 / 2SC5949 na kanál, dual mono konštrukcia (teda 2 x toľko, ako pri H80)…to všetko je len zkladom dobrého zvuku. Vďaka technológii SoundEngine ponúka zosilňovač nesmierny výkon a rytmus. Zároveň pomocou nízkeho skreslenia môžu byť detaily a zvukové nuansy v hudobnej interpretácii prenášané prirodzene a príjemne.

Vlastnosti

 • Hegel H160v sebe kombinuje kvalitný symetrický integrovaný zosilňovač, DLNA streamer, DAC prevodník a slúchadlový zosilňovač v jednom
 • H160 je integrovaným zosilňovačom s digitálnymi a analógovými vstupmi a využitím technológie z produktov referenčnej rady Hegel.
 • Patentované SoundEngine koncové stupne, predzosilňovač v referenčnej kvalite a
 • Vďaka technológii SoundEngine ponúka zosilňovač nesmierny výkon a rytmus. Zároveň pomocou nízkeho skreslenia môžu byť detaily a zvukové nuansy v hudobnej interpretácii prenášané prirodzene a príjemne.
 • Široká škála vstupov sa pohybuje od klasických symetrických a nesymetrických analógových vstupov, k integrácii domáceho kina a množstvo digitálnych vstupov
 • 6 digitálnych vstupov s 24 bitovou technológiou, 1 symetrický analógový vstup a 2 nesymetrické analógové vstupy
 • H160 umožňuje streamovať bezdrôtovo hudbu zo zariadení s Apple AirPlay a DLNA
 • Push streamer – zosilňovač nemá zabudovaný prehrávač, ale streamuje hudbu z DLNA servra, či PC
 • Rad unikátnych technológií a implementácií zabezpečuje, že váš telefón, tablet, alebo CD-prehrávač dosiahnu plný potenciál kvality.
 • H160 je vybavený technológiou, ktorá “opraví” kvalitu zvuku spôsobenú nízkou kvalitou zdrojovej hudby
 • USB vstup umožňuje dokonca použitie dodaného diaľkového ovládača na ovádanie v rámci zoznamov skladieb na vašom počítači (Preskočiť / Play / Pause) . A nielen to, je to všetko plug & play.
 • D/A prevodník vnútri H160 je odvodený z Hegel samostatných D/C prevodníkov, ktoré boli uznané podľa kritikov ako jedny z najlepších vo svojej kategórii.
 • Rovnako analógové predzosilňovače sú odvodene priamo zo samostatných predzosilňovačov Hegel charakteristických veľmi detailným a muzikálnym podaním – to znamená, že všetky jemnejšie detaily sú zachované, a môžte doslova “cítiť” miestnosť a umelca
 • Vďaka patentovanej technológii SoundEngine sa nielen znižuje skreslenie, ale tiež výrazne rastie damping faktor (tlmiaci faktor >1000)
 • Vďaka týmto technológiám  je ovládanie basov, hnacia sila a dynamika na úplne neslýchanej úrovni pre komponenty tejto cenovej kategórie.

Pridaj komentár