Bowers & Wilkins HTM6

Bowers & Wilkins HTM6 • 2 – pásmový centrálny reproduktor • Frekvenčná odozva: 72Hz – 28kHz • Frekvenčný rozsah: 42Hz a 33kHz • Citlivosť: 87dB • Impedancia: 8 Ohm • Dostupné farebné prevedenia: Black / White • Cena za KUS

529,00  s DPH

Zrušiť výber
Porovnať

Popis

bowers-wilkins-logo british-sound-logo

Prednosti

  • Bowers & Wilkins HTM6 je jediný ponúkaný center 600-kovej série. Nakoľko je tiež „obdarený“ vynikajúcimi stredovými reproduktormi Continuum, podarilo sa konštruktérom zlúčiť možnosti predošlých centrov HTM62 S2 a HTM61 S2 do jedného výkonného reproduktora. Získate ním prirodzené a čisté dialógy vložené do menšieho balenia, no s väčším výkonom, než by ste predpokladali.
  • Decoupled Double Dome™ – Double Dome výškové reproduktory majú tenkú hliníkovú membránu pre ľahkosť obklopenú tuhším hliníkovým krúžkom ktorá jej zaručuje tuhosť a zabraňuje zároveň počuteľnému skresleniu. Ďalším vylepšením je „oddelenie“ výškového reproduktora od ozvučnice špeciálnymi syntetickými gelovými podložkami pre akustickú nezávislosť. Výsledkom je prirodzenejší, priestranný zvuk.
  • Continuum™ 2x 130mm stredobasový reproduktor s technológiou FST je obrovskou zmenou, nakoľko už nie je z kevlaru (od tejto technológie upustil Bowers po cca 35 rokoch). Použitá technológia Continuum je odvodená z najvyššej rady 800 a bola vyvíjaná 8 rokov. Cieľom bolo vyrobiť membránu, ktorá vytvára vrstvený zvuk na stredoch s neprifarbeným, panenským prejavom. Ľudské ucho je prirodzene naladené na zvuk v tejto frekvencii a konštruktérom sa podarilo nájsť „silu čistej prezentácie“ pre toto pásmo.
  • Prevedenie reproduktorov nájdeme pri sérii 600 v dvoch vyhotoveniach, Matná čierna, alebo Matná biela. Dizajn ozvučníc prešiel tiež inováciou. Súčasná séria pôsobí elegantným „čistejším“ dojmom, nakoľko z prednej časti zmizli predvŕtané otvory na uchytenie krycích mriežok. Tie sa po novom prichytávajú magneticky.
  • Séria reproduktorov 600 je vhodná pre stereoposluch ako aj pre vyskladanie domáceho kina.
  • V spomínanej sérii nájdeme stĺpové reproduktory s označením 603, ďalej  dvojicu regáloviek 606 a 607, centrálny reproduktor HTM6 a najhlbšie frekvencie vieme doplniť niektorým z trojice subwoofrov ASW 610XP, ASW610, alebo ASW608.


Vlastnosti


Decoupled Double Dome™ výškový reproduktor

Double Dome výškové reproduktory majú tenkú hliníkovú membránu pre ľahkosť obklopenú tuhším hliníkovým krúžkom ktorá jej zaručuje tuhosť a zabraňuje zároveň počuteľnému skresleniu. Ďalším vylepšením je „oddelenie“ výškového reproduktora od ozvučnice špeciálnymi syntetickými gelovými podložkami pre akustickú nezávislosť. Výsledkom je prirodzenejší, priestranný zvuk.

Continuum™ stredobas

Stredobasový reproduktor s technológiou FST je obrovskou zmenou, nakoľko už nie je z kevlaru (od tejto technológie upustil Bowers po cca 35 rokoch). Použitá technológia Continuum je odvodená z najvyššej rady 800 a bola vyvíjaná 8 rokov. Cieľom bolo vyrobiť membránu, ktorá vytvára vrstvený zvuk na stredoch s neprifarbeným, panenským prejavom. Ľudské ucho je prirodzene naladené na zvuk v tejto frekvencii a konštruktérom sa podarilo nájsť „silu čistej prezentácie“ pre toto pásmo.Antirezonančná čiapočka

Na rozdiel od väčšiny prachových čiapočiek, je táto v tvare hríbika. Prvýkrát bol tento patent použitý pri vynikajúcich regálovkách PM1 a teraz v sérii 600. Tesne prilieha vo vnútri kmitacej cievky, tým zaisťuje lepší piestový pohyb a výsledkom je zníženie „rozpadu“ čistoty zvuku pri vyšších frekvenciách a vynikajúci výkon

Technológia B&W Flowport™

Bassreflexový otvor býva opatrený nátrubkom, ktorým prechádza vzduch medzi ozvučnicou a okolitým priestorom. Prietok vzduchu by nemal byť ničím obmedzovaný, ani by na nátrubku samotnom nemalo dochádzať ku generovaniu nežiadúcich zvukov. Tomuto účelu slúži technológia Flowport, ktorá obnáša vytvorenie špeciálnej štruktúry povrchu nátrubku. Predobrazom bol povrch golfovej loptičky, pretože jeho priehlbiny spôsobujú menší aerodynamický odpor – loptička potom ďalej doletí

button-produktovy-special-b