-200,00 
SKU: DEBUT_S12EQ

ELAC Debut S12EQ aktívny subwoofer • Dizajn Andrew Jones • Ozvučnica z vyztuženej MDF potiahnutá čiernym brúseným vinylom • BASH zosilňovač • 300mm basová papierová membrána + pasívny žiarič • Aplikácia pre nastavenie korekcií pomocou smartfónu • Frekvenčný rozsah: 28Hz – 150Hz • Výkon RMS 500W • Farba: Black Vinyl • Cena za KUS

599,00  s DPH

Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

prezentacne-video-button-s

elac-logo

DEBUT – Cieľom projektu ELAC America bolo priniesť HiFi zvuk širokým masám vytvorením série reproduktorov, ktorá splní požiadavky aj náročných spotrebiteľov

elac-debut-seria-banner

Séria ELAC Debut nesie v sebe meno známeho autora mnohých oceňovaných reprosústav. Kto je vlastne Andrew Jones?..

  – Študoval fyziku a akustiku na britskej Surrey University a neskôr si urobil postgraduál na University of Essex. Začínal ako výskumný pracovník na univerzite, odkiaľ odišiel do firmy KEF a neskôr Infinity, kde získal nemálo skúseností. Neskôr sa stal riaditeľom vývoja v TAD Labs a Pioneer Electronics. Jeho dielom sú napr. oceňované reproduktory TAD Reference One (cena 80 000 USD). Začiatkom roku 2015 sa stal po zmene pôsobiska viceprezidentom vývoja v ELAC America, úplne novej divízii už 89 rokov starého dobrého nemeckého Elacu-u. Hlavným cieľom bolo navrhnúť produkt, ktorý zaujme najmä na severoamerickom kontinente, ale zároveň bude predajný po celom svete. Mal zaujať najmä mladšiu generáciu, bude obsahovať DNA-čku Elac-u hlavne čo sa týka kvality zvuku a bude mať inovatívny dizajn. No prvotne to mal byť produkt, ktorý si môže dovoliť každý a ktorý poslucháča prenesie do sveta „živého zvuku“ Elac. Preto sa stal Andrew Jones hlavnou postavou v novom výskumnom laboratóriu v Južnej Kalifornii a po takmer pol roku tvrdej práce prišiel Elac s úplne novou sériou DEBUT by Andtrew Jones. A samotný tvorca tam nie je len ako reklamná značka, pretože vytvoril od základu úplne nové meniče, výhybky a ozvučnice série Debut.

O subwoofroch Debut série:

  – Realistickosť nahratého zvuku už môžu len podtrhnúť presné a hlboké basy, ktoré vníma každý poslucháč vďaka tzv. úderu na plexus. Preto na umocnenie celkového zvukového prejavu prináša séria Elac Debut hneď tri modely na doplnenie spodnej oktávy pre zostavách. Na rozdiel od kevlarových vlákien použitých pre reproduktorch série Debut sú pri subwoofroch špeciálne navrhnuté a upravené papierové membrány s vysokým zdvihom. Na ich pohon boli zvolené hybridné BASH zosilňovače, ktoré vďaka prúdovej modulácii prinášajú efektivitu zosilňovačov triedy D, ale výkon a prejav zosilňovačov triedy-AB. Základným modelom je subwoofer S10 s 250mm basovým meničom a zosilňovačom s RMS výkonom 100W, ktorý disponuje jedným RCA stereo-vstupom. Spomenutý základný model ako jediný (kvôli cene) nedisponuje ovládaním cez smartfón aplikáciu APP-Control.

elac-debut-bluetooth-app

  – Aplikácia App-Control: Základom je technológia BLE (Bluetooth Low Energy) pre priame pripojenie zariadení so zamedzením problémov párovania. Vo vnútri subwooferov S10EQ a S12EQ je riadiaca elektronika, ktorú nastavujete aplikáciou tak, aby v každom priestore hral subwoofer ideálne. Aplikácia si to vie nastaviť sama pomocou sprievodcu, alebo máte možnosť nastavenie korigovať sami. Apka pre iOS alebo Android je stiahnuteľná zdarma. Model S10EQ je už dizajnovo oproti S10-ke zaujímavejší, keďže disponuje dvoma membránami, z ktorých jedna je pasívna a nahrádza bassreflex a druhá aktívna je v prednej časti ukrytá za dizajnovo veľmi peknou sférickou krytkou. Spodné frekvencie dokáže zahrať od 28Hz a maximálny výkon zosilňovača je až 400W. S10EQ disponuje LFE RCA vstupom. Pre výkonnejšie basy alebo použitie vo veľkej miestnosti je tu tretí mušketier Debut S12EQ ktorý vlastní dva 300mm meniče a disponuje max. výkonom 1000W.

f dostupne-prevedenia f black

Technické parametre:

Základný popis

 Aktívny subwoofer ELAC Debut S12EQ
 Typ zosilňovača

 BASH

 Maximálny výkon / RMS

 1000W / 500W

 Frekvenčná odozva

 28Hz – 150Hz

 Deliaca frekvencia

 50Hz – 150Hz (nastaviteľná)

 Reproduktor

 1x 300mm papierová membrána
 1x 300mm pasívny žiarič s papierovou membránou

 Vstup

 1x LFE RCA
 1x USB pre servisné účely

 Typ ozvučnice

 CARB MDF / Bassreflex s pasívnym žiaričom

 Spotreba StandBy

 5W

 Rozmery (v x š x h)

 432 mm x 432 mm x 432 mm

 Hmotnosť

 22.3 kg

button-produktovy-special-b