Pioneer UDP-LX500

SKU: UDP-LX500

Multimediálny UHD Blu-ray prehrávač Pioneer UDP-LX500 • 3-komorová konštrukcia • prémiový D/A prevodník • prehráva: UHD BD, 3D BD, BD, DVD, SACD, CD, HDR 10, Dolby Vision, 36-bit Deep Color,  • 2x HDMI výstup • 2x USB • Výstupy – 2x HDMI / digitálny koaxiálny / optický Toslink  výstup / analógový RCA audio výstup • Dostupné farby: Black

999,00  s DPH

Porovnať

Popis

UDP-LX500 – referenčný 4k UHD Blu-Ray prehrávač s bohatými možnosťami prepojenia

PREDNOSTI

– Interné 3-blokové rozloženie (napájacia / pohonná / digitálna a analógová časť)
– Dokonalá konštrukcia nevyžarujúca žiadne rušenie sa skladá z 2-vrstvového šasi vystuženého oceľovou platňou s hrúbkou 3 mm pre maximálnu pevnosť a minimálne vibrácie
– Presná a tichá čítacia mechanika s plávajúcou konštrukciou a akusticky tlmeným výsuvným šuflíkom
– Podpora rozlíšenia až do 4K (3,840 x 2,160 px), nechýba technológia Dolby Vision, HDR 10 a 36-bit Deep Colour / „x.v.Colour“
– Podpora Dolby Atmos a DTS: X
– Prémiový D/A prevodník AKM AK4490EQ 768 kHz / 32-bit pre výborný stereo posluch
– Funkcia „Direct“ pre čistý analógový zvukový výstup
– Prevod PQLS eliminujúci Jitter cez HDMI (s kompatibilnými AV receivermi)
– 2 USB vstupy s podporou FAT16 aj FAT32 diskov s kapacitou do 2TB
– Okrem podpory CD, DVD a BD diskov je tu aj podpora CD Audio a SACD
– Duálny HDMI 2 výstup (1 hlavný pre Audio / Video, 2 len pre Audio)
– Digitálny optický a koaxiálny výstup
– Analógový RCA stereo výstup

Vlastnosti


Ultra HD Blu-Ray prehrávanie

Certifikovaný UHD Alianciou, Pioneer UDP-LX500 spĺňa prísne výkonové špecifikácie pre rozlíšenie 4K (4 krát ostrejšie ako HD), vysoký dynamický rozsah (HDR – brilantné svetlé, najhlbšie tmavé odtiene) a široké spektrum farieb Dolby Vision. Zameriava sa aj na ďalšie atribúty videa a zvuku, medzi ktoré patrí okrem iného aj pohlcujúci multidimenzionálny zvuk. Tieto pokroky v oblasti výkonu zaručujú, že zariadenie UDP-LX500 dokáže z prehrávaného obsahu plne kopírovať bohatý obraz a zvuk a tým umožňuje divákom presnejšie „predostrieť“ zámer tvorcu obsahu. Blu-ray Ultra HD je najnovším diskovým formátom s rozlíšením až 3840 x 2160 pix a štvornásobným rozlíšením 1080p Full HD. Ide o digitálny optický disk pre ukladanie dát, ktorý nahrádza štandardný Blu-ray, pričom Blu-ray Ultra HD disky nie sú kompatibilné s existujúcimi Blu-ray prehrávačmi.


3 bloková interná štruktúra prehrávača

Vnútorné konštrukčné riešenie prehrávača je rozložené do troch blokov – NAPÁJANIE / POHON / DIGITÁLNE SPRACOVANIE a ANALÓGOVÉ AUDIO, aby sa eliminovala elektrická a magnetická interferencia medzi blokmi. Vylepšený model sa môže pýšiť dokonalejšou konštrukciou bez tepelného žiarenia a mechanického hluku z rotujúceho systému mechaniky, tomu veľkou mierou napomáha práve dvojvrstvové šasi, vystužené oceľovou platňou s hrúbkou 3mm, ktoré zaisťuje tuhosť, nízke stredové zaťaženie a vynikajúce čítanie disku bez rezonancií. Konštruktéri vybavili model UDP-LX500 účelným krytom mechaniky s plávajúcou konštrukciou a akustickou klapkou.

 


6-vrstvová hlavná doska s obvodmi pre vysoký pomer odstupu Signál/Šum

Pre hlavnú dosku s obvodmi bol použitý šesťvrstvový IVH patent, ktorý dôkladne eliminuje digitálny šum. Toto optimalizuje zapojenie digitálneho signálu, minimalizuje impedanciu a výrazne zlepšuje pomer S / N v spracovaní audio/video signálu. Prenos 18 Gb/s cez najnovší štandard HDMI je ešte presnejší.


Informácie o prehrávanom disku priamo na obrazovke

Celkovú funkčnosť pri prevádzke zariadenia uľahčujú informácie o prehrávanom disku na obrazovke a samostatné diaľkové ovládanie, funkcia automatického vypnutia a ďalšie možnosti, ktoré súvisia s prehrávaním. Informácie o disku môžete zobraziť na obrazovke stlačením a podržaním tlačidla DISPLAY na diaľkovom ovládači. Okrem podrobností o prehrávanom disku môžete ľahko skontrolovať informácie o masteringu, ako sú MaxFALL (maximálna priemerná úroveň snímky) a MaxCLL (maximálna úroveň úrovne obsahu), ktoré sú k dispozícii v niektorých obsahoch HDR, ako aj výstupné informácie HDMI.

 

 


Prenos signálu PQLS bez jitteru

Presný Quartz regulátor prenosu signálu na kompatibilnom AV prijímači PQLS (Precision Quartz Lock System) eliminuje skreslenie spôsobené časovými chybami (jitter). Ovláda množstvo zvukového signálu z AV prijímača do UDP-LX500, čo poskytuje najlepšiu možnú konverziu signálu z digitálneho na analógový. UDP-LX500 podporuje PQLS pre 2-kanálové Audio, Multi-Surround a Bit-stream.

 


RCA terminál prepojenia nulového signálu

Terminál nulového signálu je originálnou funkciou Pioneer určenou na ladenie kvality zvuku a videa bez prenosu signálu. Pripojením terminálu nulového signálu ku audio / video vstupnému konektoru AV receivera alebo zosilňovača je referenčná úroveň (GND / uzemnenia) Audio / Video signálov zarovnaná medzi obidve zariadenia a rozdiel potenciálov je potlačený, čo napomáha k presnému a vysokokvalitnému prenosu signálu.