Pioneer UDP-LX800

SKU: UDP-LX800

Multimediálny UHD Blu-ray prehrávač Pioneer UDP-LX800 • 3-komorová konštrukcia • prémiový D/A prevodník • Veľkokapacitný výkonový transformátor • Audio obvod pre kvalitný zvukový výstup • SDR/HDR režim predvolieb pre optimálny výkon displayu • D/A prevodník, použité sú 2 x 32 bitové SABRE ES9026 PRO 768 kHz / 32 bit • prehráva: UHD BD, 3D BD, BD, DVD, SACD, CD, HDR 10, Dolby Vision, 36-bit Deep Color,  • 2x HDMI výstup • 2x USB • Výstupy – 2x HDMI / digitálny koaxiálny / optický Toslink  výstup / analógový XLR a RCA audio výstup • Dostupné farby: Black

2 ,299,00  s DPH

Porovnať

Popis

UDP-LX800 – vlajková loď v portfóliu UHD prehrávačov Pioneer / 4k UHD Blu-Ray prehrávač s bohatými možnosťami prepojenia, skvelou konštrukciou a výstupom pre špičkový audio prenos

PREDNOSTI

Oproti modelu UDP-LX500 sa môže pochváliť nasledovnými vlastnosťami:

• Dodatočné vrchné a bočné panely z nerezovej ocele
• Kryt mechaniky a jej tlmičov je pokrytý anti-vibračným nástrekom
• Mechnika uložená na vylepšených izolátoroch tepelného žiarenia
• Kvalitnejší D/A prevodník, použité sú 2 x 32 bitové SABRE ES9026 PRO 768 kHz / 32 bit
• Na mieru vyrobené kondenzátory
• Veľkokapacitný napájací transformátor
• Transportné funkcie pre čistý digitálny/video výstup
• Kvalitnejšie spracované RCA výstupy
• Symetrické XLR stereo výstupy
• Vyššia hmotnosť o 3,5 kg, ktorá len podčiarkuje dokonalosť tohto prístroja


– Interné 3-blokové rozloženie (napájacia / pohonná / digitálna a analógová časť)
– Dokonalá konštrukcia nevyžarujúca žiadne rušenie sa skladá z 2-vrstvového šasi vystuženého oceľovou platňou s hrúbkou 3 mm pre maximálnu pevnosť a minimálne vibrácie
– Presná a tichá čítacia mechanika s plávajúcou konštrukciou a akusticky tlmeným výsuvným šuflíkom
– Podpora rozlíšenia až do 4K (3,840 x 2,160 px), nechýba technológia Dolby Vision, HDR 10 a 36-bit Deep Colour / „x.v.Colour“
– Podpora Dolby Atmos a DTS: X
– Prémiové D / A prevodníky 2x Sabre ES9026 Pre 32-bit 32-bit z vlajkovej lode Pioneer PD-70AE
– Funkcia „Direct“ pre čistý analógový zvukový výstup
– Prevod PQLS eliminujúci Jitter cez HDMI (s kompatibilnými AV receivermi)
– 2 USB vstupy s podporou FAT16 aj FAT32 diskov s kapacitou do 2TB
– Okrem podpory CD, DVD a BD diskov je tu aj podpora CD Audio a SACD
– Duálny HDMI 2 výstup (1 hlavný pre Audio / Video, 2 len pre Audio)
– Digitálny optický a koaxiálny výstup
– Analógový XLR a RCA stereo výstupy

Vlastnosti


Ultra HD Blu-Ray prehrávanie

Certifikovaný UHD Alianciou, Pioneer UDP-LX800 spĺňa prísne výkonové špecifikácie pre rozlíšenie 4K (4 krát ostrejšie ako HD), vysoký dynamický rozsah (HDR – brilantné svetlé, najhlbšie tmavé odtiene) a široké spektrum farieb Dolby Vision. Zameriava sa aj na ďalšie atribúty videa a zvuku, medzi ktoré patrí okrem iného aj pohlcujúci multidimenzionálny zvuk. Tieto pokroky v oblasti výkonu zaručujú, že zariadenie UDP-LX800 dokáže z prehrávaného obsahu plne kopírovať bohatý obraz a zvuk a tým umožňuje divákom presnejšie „predostrieť“ zámer tvorcu obsahu. Blu-ray Ultra HD je najnovším diskovým formátom s rozlíšením až 3840 x 2160 pix a štvornásobným rozlíšením 1080p Full HD. Ide o digitálny optický disk pre ukladanie dát, ktorý nahrádza štandardný Blu-ray, pričom Blu-ray Ultra HD disky nie sú kompatibilné s existujúcimi Blu-ray prehrávačmi.


3 bloková interná štruktúra prehrávača

Vnútorné konštrukčné riešenie prehrávača je rozložené do troch blokov – NAPÁJANIE / POHON / DIGITÁLNE SPRACOVANIE a ANALÓGOVÉ AUDIO, aby sa eliminovala elektrická a magnetická interferencia medzi blokmi. Vylepšený model sa môže pýšiť dokonalejšou konštrukciou bez tepelného žiarenia a mechanického hluku z rotujúceho systému mechaniky, tomu veľkou mierou napomáha práve dvojvrstvové šasi, vystužené oceľovou platňou s hrúbkou 3mm, ktoré zaisťuje tuhosť, nízke stredové zaťaženie a vynikajúce čítanie disku bez rezonancií. Konštruktéri vybavili model UDP-LX800 účelným krytom mechaniky s plávajúcou konštrukciou a akustickou klapkou.

 


Veľkokapacitný výkonový transformátor

Špecializovaný veľkokapacitný výkonový transformátor pre obvody analógového zvuku a vlastný kondenzátor tvoria vynikajúce výkonové obvody schopné okamžitého napájania. Zbytočná elektromagnetická vlna generovaná transformátorom je uzavretá v puzdre s medeným plášťom s anti-vibračnou farbou. Vyrazenie v tvare f-otvoru tiež pomáha potlačiť stojatú vlnu v puzdre, čím dosiahne kvalitu zvuku s dynamickými aj tichými funkciami. Obvod napájacieho zdroja má puzdro s reliéfom F clef na potlačenie stojatých vĺn a čierny antivibračný náter, ktorý umožňuje stabilné a vysoko kvalitné napájanie pohonu a digitálnych blokov.


Extrémne tuhá konštrukcia

Extrémne tuhá konštrukcia s hornými panelmi a hliníkovými bočnými panelmi z nerezovej ocele. Dokonca aj otvory pre odvod tepelného žiarenia sú vylúčené, aby sa dosiahla plochá forma s optimálnym dizajnom elektrického obvodu. Pre minimalizovanie mechanického ruchu z BD mechaniky. Výsledkom je výrazne nízky hluk a ešte pevnejšia a stabilnejšia štruktúra podvozku.

Pevná základňa s nízkym stredom gravitácie

Podklad podvozku s hrúbkou 1,6 mm je vystužený 3 mm silnou oceľovou doskou Rigid Under Base. Táto konštrukcia podvozku prehrávača s dvojitou vrstvou zabezpečuje nízku ťažnosť a celkovú tuhosť, ktorá zabraňuje prenosu vonkajších vibrácií na vnútorný podvozok a tým ponúka vynikajúce čítanie prehrávaného disku.


6-vrstvová hlavná doska s obvodmi pre vysoký pomer odstupu Signál/Šum

Pre hlavnú dosku s obvodmi bol použitý šesťvrstvový IVH patent, ktorý dôkladne eliminuje digitálny šum. Toto optimalizuje zapojenie digitálneho signálu, minimalizuje impedanciu a výrazne zlepšuje pomer S / N v spracovaní audio/video signálu. Prenos 18 Gb/s cez najnovší štandard HDMI je ešte presnejší.


Audio obvod pre kvalitný zvukový výstup

Technológie SACD prehrávača PD-70AE spoločnosti Pioneer sú začlenené do ďalšieho vylepšenia analógového zvukového bloku prehrávača UDP-LX800. Cesty pre signály L a R sú rovnaké vrátane rozloženia častí vzorkovania. Vyváženie L / R signálu je striktne zachované, čo má za následok precíznejšie a lepšie oddelenie kanálov počas prehrávania. Zbernice medzi signálmi L a R pomáhajú stabilizovať uzemnenie.

 

 


Funkcia pre čistý digitálny Audio/Video výstup

Táto funkcia úplne vypína analógový audio obvod od elektrického napájania na výstupe tým, že počas pripojenia HDMI preruší napájanie transformátora. Pomer odstupu Signál/Šum pre HDMI sa tým výrazne zlepšuje a umožní vysokú kvalitu prehrávania zvuku aj prenosu video signálu.


SDR/HDR režim predvolieb pre optimálny výkon displayu

Okrem parametrov videa pre reprodukciu základnej kvality môžete zvoliť v menu možnosť „LCD TV“ / „OLED TV“ / alebo „Projektor“ pre kvalitu obrazu, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu zobrazeniu. Okrem toho existujú predvoľby SDR / HDR pre každý video parameter, ktorý automaticky prepína medzi predvoľbou SDR a predvoľbou HDR podľa výstupného signálu.

Informácie o prehrávanom disku priamo na obrazovke

Celkovú funkčnosť pri prevádzke zariadenia uľahčujú informácie o prehrávanom disku na obrazovke a samostatné diaľkové ovládanie, funkcia automatického vypnutia a ďalšie možnosti, ktoré súvisia s prehrávaním. Informácie o disku môžete zobraziť na obrazovke stlačením a podržaním tlačidla DISPLAY na diaľkovom ovládači. Okrem podrobností o prehrávanom disku môžete ľahko skontrolovať informácie o masteringu, ako sú MaxFALL (maximálna priemerná úroveň snímky) a MaxCLL (maximálna úroveň úrovne obsahu), ktoré sú k dispozícii v niektorých obsahoch HDR, ako aj výstupné informácie HDMI.


RCA terminál prepojenia nulového signálu

Terminál nulového signálu je originálnou funkciou Pioneer určenou na ladenie kvality zvuku a videa bez prenosu signálu. Pripojením terminálu nulového signálu ku audio / video vstupnému konektoru AV receivera alebo zosilňovača je referenčná úroveň (GND / uzemnenia) Audio / Video signálov zarovnaná medzi obidve zariadenia a rozdiel potenciálov je potlačený, čo napomáha k presnému a vysokokvalitnému prenosu signálu.