Pro-Ject gramofónový remienok pre model DEBUT, X1, X2, Xpression, The Classic, RPM 4 až 6, Tesla 470 (1940675051)

Plochý remienok vhodný pre gramofóny s pohonom cez subtanier • Rozmer: 4 x 0,9 mm/O 158,9 mm (± 0,5 mm) • Vhodný pre modely: DEBUT (všetky modely) / X1 / X2 / Xpression I, II, III, Comfort, Carbon, Classic / The Classic, The Classic EVO / P 6, 6.9 / RPM 4 / RPM 5, 5.1, 5.2 / RPM 6, 6 SB, 6.1 SB / Jukebox (starší model – nie Jukebox E alebo S2) / Tesla NC-470

 

7,90  s DPH

Porovnať

Popis

Originálny náhradný remienok pre gramofóny DEBUT, X1, X2, Xpression, The Classic, RPM 4 až 6, Tesla 470 atď.

KEDY JE NUTNÁ VÝMENA REMIENKA?

Každý gramofón s remienkovým pohonom vyžaduje jeho pravidelnú výmenu. Kedy presne je táto výmena nutná je závislé na viacerých okolnostiach ako je vplyv prostredia, frekvencia používania atď. Ak si všimnete, že gramofón nedosahuje plnú rýchlosť, neudrží správnu rýchlosť, kolíše alebo nemožno prepínať rýchlosť otáčok, nastal práve čas, kedy remienok dosiahol hranicu životnosti.

Ak chcete predísť týmto príznakom, je potrebná pravidelná kontrola remienka. Odstráňte remienok z gramofónu a mierne ho napnite. Na kvalitnom remienku nebude viditeľné malé narušenie súdržnosti. Pokiaľ uvidíte nejaké trhliny, znamená to, že remienok postupom času vyschol a je nutná včasná výmena.

Pokiaľ gramofón pravidelne nepoužívate a po období dlhšej nečinnosti sa môže stať, že sa remienok samovoľne natiahne, prípadne praskne. Remienky samovoľne vysychajú a starnú a tento proces nemožno zastaviť. Vysoké teploty a vlhkosť majú tiež zásadný vplyv na životnosť remienkov. Pravidelná výmena remienka je tak nutnosťou a zárukou kvalitného zvuku.

Pri výmene remienka je však nutné dodržiavať pôvodnú špecifikáciu a čo je najdôležitejšie – rovnaký tvar a rozmery remienka. Nie je možné prejsť zo štvorcového profilu na okrúhly alebo inak. Odlišný tvar by nebol prispôsobený remenici (hnacia os motora) gramofónu a v dôsledku odlišnej kontaktnej plochy by otáčky neboli správne a zároveň by vplyvom trenia mohlo dochádzať k vyššiemu opotrebovaniu remienka alebo jeho prasknutiu.

Vlastnosti

  • Plochý remienok vhodný pre gramofóny s pohonom cez subtanier
  • Rozmer: 4 x 0,9 mm/O 158,9 mm (± 0,5 mm)
  • Vhodný pre modely: DEBUT (všetky modely) / X1 / X2 / Xpression I, II, III, Comfort, Carbon, Classic / The Classic, The Classic EVO / P 6, 6.9 / RPM 4 / RPM 5, 5.1, 5.2 / RPM 6, 6 SB, 6.1 SB / Jukebox (starší model – nie Jukebox E alebo S2) / Tesla NC-470
  • Všetky hnacie remienky Pro-Ject sú vyrobené z najkvalitnejších materiálov a sú optimalizované pre konkrétne modelové rady gramofónov Pro-Ject.
  • Ak chcete predĺžiť životnosť hnacieho remienka, nedotýkajte sa ho nikdy rukami. Pri inštalácii alebo pri manuálnej zmene rýchlosti použite špeciálny plastový kľúč (dodávaný ako štandardné príslušenstvo s gramofónmi Pro-Ject) a nasaďte remienok pomocou kľúča na kladku.

Poznámka

Ak nie je váš gramofón medzi vymenovanými modelmi, vyhľadajte vhodný remienok v konfiguračnej tabuľke ktorú nájdete v odkaze nižšie..

KONFIGURAČNÁ TABUĽKA GRAMOFÓNOVÝCH REMIENKOV PRO-JECT