STOCKFISCH RECORDS – Vinyl Collection (LP)

> > > > > SKU: SFR 357.8006.1

RÔZNI INTERPRETI ‎– Stockfisch Records – Vinyl Collection (Vinyl)
Stav nosiča: M
Stav obalu: M
Zabalené v pôvodnej vonkajšej fólii • Obsahuje otvárací obal
180g-Vinyl v audiofilskej kvalite

32,50  s DPH

Porovnať

Popis

Stockfisch-Records je synonymom audiofilskej kvality zvuku a na úplnom začiatku príbehu sú nahrávky Werner-a Lämmerhirt-a a David-a Qualey-a..

Stockfisch vydáva už viac ako 40 rokov skladby známych aj menej známych umelcov z európskej gitarovej scény, revivalovej ľudovej hudby 70. rokov a osobitnú pozornosť venuje scéne anglo-amerických spevákov a skladateľov piesní.

Okrem známych hviezd ponúka Stockfisch-Records zaujímavú zostavu najnovších objavov na hudobnej scéne a navyše na veľmi špeciálnych nahrávkach technológiou DMM /Direct Metal Mastering/

Direct Metal Mastering

je spôsob výroby LP Master disku od spoločnosti Teldec, ktorá vznikla spoluprácou značiek Telefunken, Decca a Georg Neumann. LP platne vyrobené touto technológiou sú označované logom DMM.

Pri výrobe Master disku sa namiesto hliníkového disku s vrstvou laku používa oceľový disk s vrstvou z čistej medi. Priamo z tohto Master disku sa lisujú jednotlivé LP platne. Ide o jednokrokový postup, na rozdiel od štandardného spôsou výroby hliník-lak, ktorý je ale až trojkrokový /postriebrenie a dva procesy galvanizácie/.
Samotná meď je oveľa tvrdšia ako lak a preto sú vyrezané drážky oveľa presnejšie.

V súčastnosti je na svete dostupných len šesť takýchto zariadení na výrobu DMM platní a nové zariadenia sa už nevyrábajú.
Výsledkom technológie Direct Metal Mastering je zníženie echa, šumu a hluku na zázname. Zvuk je presnejší s vynikajúcou lokalizáciou.

  


180g-Vinyl v audiofilskej kvalite
Prvý vinylový LP výber zo sére Stockfisch Records Vinyl Collection

Skladby pre tento výber Vol.1 boli vybraté podľa stanovených zvukových kritérií pre sériu “Closer To The Music – Bližšie k hudbe”:

10 skladieb z repertoáru Stockfisch Records za posledné štyri roky vydané v špeciálnej audiofilskej edícii 180g-Vinyl s autormi:  Sara K., Steve Strauss, Chris Jones, David Roth, Eugene Ruffolo, Paul Stephenson, Louis Capart, Mike Silver, Christian Willisohn a Ewen Carruthers.

Tracklist:

A1Chris JonesNo Sanctuary Here3:47
A2Sara K.Stars4:15
A3Paul StephensonCaptain Of The Loving Kind3:47
A4Christian WillisohnCaruso6:05
A5David RothSong For You Far Away3:40
B1Steve StraussCloser4:15
B2Ewen CarruthersParis3:30
B3Eugene RuffoloThe Same Kind Words3:50
B4Mike SilverHeaven4:44
B5Louis Capart & Duo BalanceAu Large Du Gueveur5:19

 

Rok vydania: 2006
Vydavateľ: Stockfisch Records
Krajina pôvodu: Nemecko
Kat.č.: SFR 357.8006.1
Počet nosičov: 1

Ponúkame aj službu prania platní mokrou hĺbkovou metódou s vákuovým odsávaním čistiacej tekutiny na práčke  Pro-Ject VC-S

Ak máte záujem o vypranie kupovanej platne, uveďte to prosím do poznámky vo vašej objednávke.

V sume 1.50 € za pranie je zahrnuté:

• Obojstranné vypranie LP
• Výmena vnútorného antistatického LP obalu – XL Inner
• Výmena vonkajšieho ochranného LP obalu – XL Crystal Clear

Doporučujeme si zvoliť vypranie nielen bazárových používaných vinylov, ale aj nových-originál zabalených LP, nakoľko zo skúseností má väčšina z nich prašné papierové vnútorné obaly, ktoré sa správajú skôr ako jemný brúsny papier a rozhodne si neplnia ochrannú funkciu.