Audioquest Tower RCA-RCA / RCA-Jack / Jack-Jack

Audioquest Tower RCA-RCA / RCA-Jack / Jack-Jack – analógový signálový kábel  • Základná trieda s výbornými parametrami • Dodáva sa v dĺžkach 0.6m až 20m • Možnosti prevedenia: RCA – RCA / 3.5 Jack – RCA / 3.5 Jack – 3.5 Jack / 3.5 Jack male – 3.5 Jack female

26,50 51,20  s DPH

Vymazať
Porovnať

Popis

Už najnižší model RCA káblov AudioQuest – Tower je prínosom pre kvalitný zvuk …

AudioQuest je jedným z popredných svetových výrobcov kabeláže na svete. Každý kábel vnímajú a definujú, ako plnohodnotný HiFi komponent Neustály vývoj, aplikácia najnovších poznatkov nadmieru široký výber napomáhajú neustále posúvať zvukové hranice audioreťazca. Všetky výrobky tohto výrobcu sa spracúvajú špeciálnymi výrobnými postupmi. Špeciálna geometria káblov, viacnásobná izolácia, spoje nie sú spájkované ale lisované pod vysokým tlakom a pod. Právom patria medzi klasickú alchýmiu na poli domáceho HiFi..

Prednosti káblov Tower

– Tower analog využíva celomedený kábel z vysokočistej medi LGC – to zaručuje dostatočnú rýchlosť a časovanie
– Hard-Cell penová izolácia s vysokou tuhosťou zabezpečuje homogénne vlastnosti po celej dĺžke kábla
– Použitie vysokokvalitných materiálov a technológií – pozlátené konektory, spájkovanie za studena, NDS systém

Vlastnosti

 • Audioquest Tower – analógový signálový kábel
 • Tento analógový prepojovací kábel je pomenovaný po Tower Bridge v Londýne
 • Vodiče z vysoko kvalitnej medi LGC (Long Grain Copper)
 • Penová PE izolácia
 • NDS (Noise-Dissipation System) – vysoká odolnosť proti RF rušeniu
 • Double-Balanced Asymmetrical Geometry (oddelené tienenie a uzemnenie)
 • Pozlátené konektory 24 K zlatom
 • Smerový kábel – pri zapájaní dbajte na smer signálu
 • Vyrobené spájkovaním za studena technológiou Cold-Welded
 • Farba izolácie – čierno / biele PVC
 • Dostupná dĺžka od 0,6m do 20m
 • Možnosti prevedenia: RCA – RCA / 3.5 Jack – RCA / 3.5 Jack – 3.5 Jack / 3.5 Jack male – 3.5 Jack female
 • Pre objednávku kábla s ukončením 3.5mm Female Jack – 3.5mm Male Jack nás prosím kontaktujte mailom, alebo telefonicky

Asymetrická Double Balanced geometria kábla

Asymetrická dvojitá vyvážená geometria, ktorá je určená pre single ukončenie kábla.Takéto ukončenie ponúka nižšiu impedanciu voči zemi, bohatší a dynamickejší zvuk. Zatiaľ čo iný výrobcovia káblov využívajú single zapojenie s jedným zemnením, tak AudioQuest využíva  konštrukciu Double-Balanced oddeľujúcu tieto káble a tým získavajú lepší zvukový výsledok.

Pevné vodiče s vysoko kvalitnej medi medi (LGC)

Vodiče z vysoko kvalitnej medi LGC (Long Grain Copper) sa vyrábajú ťahaním pod obrovským tlakom.Doštičky medi sa ukladajú pri ťahaní jedným smerom, čo ovplyvňuje ich smerové vlastnosti a umožňuje plynulejší a čistejší zvuk ako káble pomocou bežnej medi OFHC (bez kyslíka s vysokou vodivosťou). Pevné vodiče bránia interakcii vlákien, ktoré sú hlavným zdrojom skreslenia.  LGC vodičeobsahujú menej oxidov a nečistôt, menej prechodov v rámci vláken poskytujú definitívne lepší zvukový výkon.

Eliminácia rušenia v tienení (NDS)

Je ľahké dosiahnuť 100% krytie tienením. Tradičné medené tienenie absorbuje a potom odvádza hluk / vysokofrekvenčnú energiu do zeme komponentu a spôsobuje skreslenie signálu. Šírenie tohto šumu chráni v kábloch AudioQuest „štít“, ktorý absorbuje a odráža väčšinu tejto šumovej / vysokofrekvenčnej energie skôr, ako dosiahne vrstvu pripojenú k zemi.

Zváranie za studena, pozlátené konektory

Klasické ukončenie káblov vyrábané spájkovaním je zdrojom skreslenia. Namiesto spájky sa pri tomto postupe používa vysokotlaková technika – tzv.spájkovanie za studena. Pretože všetky konektory a ich diely sú vylisované a nie klasicky obrábané – na ich výrobu sa môžu použiť špeciálne materiály s výbornými vodivými vlastnosťami a malým skreslením.

Penová izolácia z polyetylénu

Špeciálne izolácia a oddeľovanie káblov vzduchovou medzerou – to je samostatná kapitola vývoja káblov AudioQuest.  Akýkoľvek pevný materiál susediaci s vodičom je v skutočnosti súčasťou nedokonalého obvodu. Izolácia drôtov a materiály dosiek s plošnými spojmi absorbujú energiu. Časť tejto energie sa ukladá a potom uvoľňuje ako skreslenie. Hrúbka materiálov, ich vzdialenosť, veľkosť vzduchovej medzery, použitie tzv Foamed-PE – tu pokračuje nekonečný vývoj AQ – pretože vzduch neabsorbuje takmer žiadnu energiu a polyetylén má nízke straty.


Pri objednávke poprosíme zakliknúť, aké ukončenie si želáte na strane výstupu a vstupu podľa príkladov