Dali Fazon Sat – kompaktný univerzálny satelitný reproduktor s možnosťou uchytenia na stenu • Možnosť využitia ako stereo, efektový či centrálny reproduktor • Patentovaný držiak na stenu “Twist ´n´Tilt” pre 360 stupňové naklonenie reproduktoa • Kvalitný zvuk pri zachovaní kompaktných rozmerov • Zaoblený tvar pomáha eliminovať akustické aj mechanické rezonancie • Magnetická mriežka • Farebné prevedenie: Black / White • Cena za KUS

299,00  s DPH

Vymazať
Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

Fazon Sat – 2-pásmový kompaktný reproduktor v modernom prevedení, ktorý môžete použiť v konfigurácii sterea, ako satelitný či dokonca centrálny reproduktor

 


Vlastnosti

 • Dali Fazon Sat – 2-pásmový kompaktný univerzálny satelitný reproduktor
 • Fazon Sat môžete využiť ako stereo, efektový či dokonca centrálny reproduktor v konfigurácii domáceho kina
 • Reproduktor je vybavený nástenným držiakom otočným o 360° a ponúka flexibilnú a inovatívnu funkciu „Twist ‚n‘ Tilt”
 • Vďaka nemu ho môžete presne nakloniť horizontálne a vertikálne, nahor alebo nadol, otočte ho na ktorúkoľvek stranu dokonca aj hore nohami
 • Fazon Sat je tiež dodávaný spolu s praktickým stojanom pre jednoduché umiestnenie reproduktora na TV stolík, policu, či nábytok
 • Dokáže poskytnúť veľmi kvalitný zvuk pri zachovaní kompaktných rozmerov vďaka technológiám prevzatých z oceňovaných sérií IKON a MENTOR
 • Každý reproduktor zo série FAZON je postavený na tradičnom 28mm ultraľahkom výškovom reproduktore typu “soft dome”
 • Nízkostratové basové meniče s priemerom 4,5″ tvoria papierové kužele s nízkou hmotnosťou s výstužou z drevovláknitej buničiny
 • Ozvučnica je vyrobená z liateho hliníka, čo umožňuje vytvoriť asymetrický tvar s vnútornými výstuhami
 • Špeciálne zaoblený tvar pomáha eliminovať akustické aj mechanické rezonancie
 • Magnetická ochranná mriežka je súčasťou balenia
 • Dostupný v čiernom alebo bielom farebnom prevedení
 • Reproduktor Fazon Sat si skvele nájde uplatnenie vďaka svojmu nenápadnému dizajnu, výbornému zvuku a veľkej variabilite použitia či už v stereo zostave alebo v 5.0 či 5.1 systéme domáceho kina
 • Cena za KUS

 

 Charakteristické črty série Fazon

TWEETER

Väčšina kupolových výškových reproduktorov má priemer 25–26 mm. FAZON Sat zdieľa technológie  s ostatnými reproduktormi DALI a je založený na 28 mm kmitacej cievke. To znamená o 25 % dlhší obvod kmitacej cievky a lepšiu manipuláciu s výkonom, krátkodobo aj dlhodobo v porovnaní s tradičnými 1″palcovými výškovými reproduktormi.

Výkon je tiež vylepšený použitím hliníkového chladiča na zadnej strane magnetického systému.

Nadmerný priemer kopulovitého výškového reproduktora má ďalšie výhody: Povrchová plocha výškového reproduktora je väčšia, čo vedie k vyšším hladinám akustického tlaku pre daný elektrický príkon. Rezonančná frekvencia je znížená, a umožňuje lepšiu integráciu so zvukom zo stredových/basových reproduktorov a zlepšuje dynamiku najhlbších tónov, ktoré kopulovitý výškový reproduktor reprodukuje.

Aj napriek väčším rozmerom je hmotnosť kupoly nižšia  vďaka použitiu tenkého a ľahkého materiálu. Nízka hmotnosť umožňuje kupole rýchlejšie reagovať na elektrické signály, ktoré sú privádzané do kmitacej cievky. Výsledkom je zvuk s prirodzenejším charakterom, ako aj vylepšené rozlíšenie a dôraz na jemné detaily a mikro dynamiku.


WOOFER

FAZON Sat obsahuje 1x 4,5″ basový menič z drevovláknitej buničiny, ktorý sa stal špecialitou v dizajne meničov DALI od uvedenia do najvyššej rady EUPHONIA.

Drevené vlákna dodávajú papierovým kužeľom tuhosť bez akýchkoľvek zvonivých tendencií a osvedčili sa ako kľúčová technológia pri reprodukcii najjemnejších detailov a dynamiky hudby bez akýchkoľvek strát. Papierové kužele sú typicky veľmi ľahké v porovnaní s inými materiálmi kužeľov.

DALI používa výhradne návrhy, ktoré sú založené na nízkych mechanických stratách. To znamená lepšie riadenie frekvenčnej odozvy pomocou starostlivo vyvážených návrhov, dokonca aj s mimoriadne nízkostratovými gumovými obrubami, ktoré dokážu odhaliť problémy v prípadnom zlom dizajne.


OZVUČNICA

Použitie liateho hliníka pod vysokým tlakom ako konštrukčného materiálu ozvučníc prináša dôležité mechanické výhody, ktorými je vytvoriť skvelý zvuk v kompaktnom štýlovom prevedení.

Vysoká pevnosť hliníka v porovnaní s menej pevnými materiálmi, akými sú MDF doska alebo plast, umožňuje inžinierom použiť tenšie steny, a tak využiť veľkosť reproduktora pre vnútorný objem.

Použitie procesu odlievania pod tlakom sa využíva na dodatočné spevnenie ozvučnice s vnútornými výstužami a na integráciu pevných a nerezonančných podstavcov a podpier pre ozvučnicu, spojenie konzol atď.

Proces liatia pod tlakom je tiež použitý na vytvorenie vnútornej dutiny bez paralelných strán, čím sa zabezpečí lepšie akustické prostredie pre samotný menič.

Vyššia hmotnosť hliníka (reproduktor váži 2,4 kg) pôsobí ako protiváha, aby sa zabránilo vibráciám spôsobeným pohybmi kužeľov, ktoré otriasajú celým reproduktorom. Hmotnosť reproduktora je v skutočnosti viac ako 200-násobkom celkovej pohybujúcej sa hmotnosti troch meničov.


KONZOLA “Twist ´n´ Tilt”

FAZON SAT je vybavený nástenným držiakom otočným o 360 stupňov a ponúka flexibilnú a inovatívnu funkciu „Twist ‘n‘ Tilt“. Či už je reproduktor namontovaný na stene alebo na stolovom stojane (ktorý sa dodáva spolu s reproduktorom), môžete ho presne nakloniť horizontálne aj vertikálne; nakloniť ho hore a dole alebo otočiť na ktorúkoľvek stranu.