SKU: ETHOS

Goldring Ethos – MC prenoska so stylusom typu Nude-Diamond • Generátor pohyblivých cievok Goldring GOL-1 • Hrot s diamantovým profilom typu line-contact • Vylepšený závesný systém • Použitý neodymiový magnet • Telo vyrobené z hliníka

1 ,090,00  s DPH

Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

Ethos – MC prenoska najvyššej kvality s ktorou sa zmenia vaše obľúbené vinylové nahrávky na nepoznanie

Vlastnosti

  • Goldring Ethos – MC prenoska so stylusom typu Nude-Diamond 
  • Srdcom prenosky Ethos je ručne vyrábaný Generátor pohyblivých cievok Goldring GOL-1
  • Hrot s diamantovým profilom typu line-contact
  • Hrot prenosky je prepojený s veľmi ľahkou zliatinovou chvejkou
  • Vylepšený závesný systém s tlmiacou podložkou zo špeciálnej butylovej gumy
  • Použitý neodymiový magnet je najsilnejším typom permanentného magnetu
  • Telo vyrobené z hliníka, vďaka čomu je prenoska veľmi ľahká a zároveň pevná
  • Výsledkom týchto vlastností Goldring Ethos opäť posúva hranice audiofilského hifi priemyslu

Charakteristika Goldring Ethos

Hrot s diamantovým profilom typu line-contact

Goldring Ethos má hrot prenosky vyrobený z uzučkého pozdĺžneho diamantu s veľmi malým polomerom (line-contact). Hrot má vďaka nemu veľmi malý povrch a veľkú kontaktnú plochu s drážkou platne. To umožňuje absolútne presný prenos aj tých najvyšších frekvencií a veľmi ľahko sa môže stať, že budete počuť časti nahrávok, „ktoré tam predtým akoby neboli“. Veľkou výhodou je najmä to, že sa tak rýchlo neopotrebováva ani hrot, ani samotná platňa.

Zliatinová chvejka

Hrot prenosky je spojený s generátorom pevnou a veľmi ľahkou zliatinovou chvejkou, ktorá dokonale zachováva presnosť informácií zosnímaných hrotom. Chvejka Goldring Ethos na jednej strane zlepšuje prevádzkovú výšku celého systému,  a na druhej strane sú cievky v prenoske vystavené menším náporom, čím je možné zlepšiť snímaciu schopnosť a stabilitu prenosky.

Krížová armatúra

Namiesto bežne používanej štvorcovej armatúry bola pri prenoske Goldring Ethos použitá krížová. Tá znižuje celkovú váhu závesného systému a vďaka tomu lepšie drží v drážke platne. Cievky sú od seba lepšie izolované fyzicky aj elektricky teda aj separácia kanálov je pri tejto prenoske vylepšená. Vďaka týmto vlastnostiam dokáže absolútne presne snímať detaily aj v tých najvyšších frekvenciách, má vysoký elektrický výkon a špičkovú snímateľnosť.

Vylepšený závesný systém

Nová tlmiaca podložka pre chvejku bola špeciálne navrhnutá pre prenosku Goldring Ethos. Zlúčenina butylovej gumy bola vytvorená tak, aby bolo možné dosiahnuť, že aj v prítomnosti malej rezonancie je celý závesný systém nepretržite tlmený.

Neodymový magnet

Pri výrobe generátora bol použitý neodýmiový magnet, ktorý je najsilnejším typom magnetu, avšak aj napriek tomu je jeho hmotnosť relatívne nízka. Vrch otvoru medzi pätkami je prikrytý špeciálnym typom japonského papiera „kozo“, ktorý má oveľa nižšiu rezonanciu ako predtým používaná neoprénová guma a zároveň chráni jednotlivé komponenty prenosky pred prachom a poškodením.

Hliníkové telo

Generátor GOL-1 je uložený v presne vylisovanom hliníkovom tele, ktorý sa používa aj v leteckom priemysle z dôvodu jeho ľahkosti a maximálnej pevnosti. Konštrukcia tela a generátora bola vopred navrhnutá tak, aby si celý proces pri výrobe prenosky vyžadoval čo najmenej zalievacieho materiálu pre uchytenie jednotlivých častí konštrukcie, čo sa nakoniec aj ukázalo ako veľmi správne rozhodnutie pri posluchových testoch.