Mission LX-1 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory, najmenší model regáloviek z inovovanej série LX MKII • Výnimočný zvuk v entry level triede • Výškový reproduktor s neodýmiovým magnetom a kupolou z mikrovlákna • DiaDrive meniče • Usporiadanie meničov IDG (Inverted Driver Geometry) • 58 Hz – 20.000 Hz • Citlivosť: 86 dB • Dostatočná tuhosť ozvučnice s nízkym vyžarovaním hluku • Farebné prevedenia: Black / White / Walnut • Cena za PÁR

299,00  s DPH

Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

LX-1 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory, najmenšie regálovky zmodernizovanej série LX MKII, ktorá ponúka celý rad vylepšení s dizajnovými prvkami luxusných sérií QX a ZX…

O sérii LX MKII

Pôvodná séria LX od svojho uvedenia na trh v roku 2016 získala vynikajúce recenzie a pôsobivú zbierku ocenení vo Veľkej Británii a na celom svete. Po štyroch rokoch prináša Mission na trh nový, vylepšený rad LX – sériu LX MKII. Nová séria využíva dizajnové prvky vyvinuté pre luxusnú série QX a stavia na ocenenej receptúre prvej generácie reproduktorov LX, ktorá obsahuje celý rad vylepšení, ktoré rozširujú možnosti meničov, výhybiek aj ozvučnice. Vďaka vylepšenej čistote stredov a výšok a vylepšenému rozlíšeniu mikrodynamiky prináša séria Mission LX MKII ešte napínavejší posluchový zážitok. Nový rad LX MKII zahŕňa deväť modelov (namiesto 6 pôvodnej série). Každý reproduktor zo série LX MKII je starostlivo navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny zvukový prejav s minimálnym kompromisom, a to aj napriek tomu udržať ceny čo najpriaznivejšie. Dizajnérsky tím plne optimalizoval výkon každého modelu pomocou sofistikovaných modelovacích nástrojov a softvéru. Mesiace jemného dolaďovania a prísnych posluchových testov zaistili, že tieto reproduktory komunikujú s pútavou energiou a detailmi, vďaka čomu ožíva hudba so všetkou živosťou a jemnosťou, akú od reproduktorov Mission očakávate.

Séria LX MKII pozostáva:

LX-6 MKII – 3-pásmové stĺpové reproduktory (2x 6,5″ basové meniče, 1x 5″ stredobasový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 30-200W)
LX-5 MKII – 2-pásmové stĺpové reproduktory (2x 6,5″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 30-150W)
LX-4 MKII – 2-pásmové stĺpové reproduktory (2x 5″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 30-120W)
LX-3 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory (1x 6,5″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-120W)
LX-2 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory (1x 5″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-100W)
LX-1 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory (1x 4″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-80W)
LX-C2 MKII – 2-pásmový centrálny reproduktor (2x 5″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-120W)
LX-C1 MKII – 2-pásmový centrálny reproduktor (2x 4″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-100W)
LX-3D MKII – 2-pásmové surroundové/efektové reproduktory (1x 4″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-80W)


Vlastnosti

 • Mission LX-1 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory zmodernizovanej série LX MKII
 • LX-1 MKII sú najmenším modelom radu regálových reproduktorov série a pri skutočne kompaktných rozmeroch dokážu zaujať plným a bohatým zvukom
 • Ich mimoriadne kompaktná veľkosť reproduktorov z nich robí ideálne riešenie pre širokú škálu scenárov
 • Môžete ich využiť ich ako kvalitný stolný reproduktorový systém so zosilňovačom, ako hlavné reproduktory v malej miestnosti alebo ako zadné (efektové) reproduktory domáceho kina
 • LX-1 MKII sú dostatočne flexibilné a kompaktné aby sme zmestili napríklad aj na poličku či do knižnice
 • Zadný bassreflexový port pomáhaj posilniť basovú efektivitu, čo znamená, že získate bohatý a dobre vyvážený zvuk aj pri nižších hlasitostiach
 • Reproduktory využívajú tradičnú konfiguráciu Mission ‚D’Appolito‘ pre časovo prispôsobený zvuk
 • Pri nahrávkach v vysokej kvalite reproduktory skutočne znejú, ako keby boli speváci s vami v miestnosti
 • Pomocou technológie vyvinutej z drahších modelov ZX a QX od Mission ťaží rad LX MKII z týchto vylepšení
 • Použitie špeciálneho „zúbkovania“ okolo meničov pomáha rozptyľovať nepriaznivé odrazy, čo znamená, že získate čistejšiu a realistickejšiu kvalitu zvuku
 • Invertovaná geometria meniča (IDG – Inverted Driver Geometry) umiestňuje výškový menič pod basové a stredové meniče
 • Vyrovnaním signálovej cesty každého meniča medzi reproduktorom a poslucháčom dolaďuje časové zarovnanie, aby vám poskytlo presný, presvedčivý a v konečnom dôsledku rytmický zážitok z počúvania
 • DiaDrive basové a stredobasové meniče
 • Výškový reproduktor s kupolkou z mikrovlákna a silným neodymovým magnetom
 • Zadný bassreflex pre lepšie kontrolované basové pásmo
 • Linkwitz-Riley výhybky s 24 dB na oktávu
 • Celá séria je dostupná vo farebných vyhotoveniach: Walnut Pearl (orechová dyha), Lux Black (čierne) alebo Lux White (biele)
 • Zaoblená predná ozvučnica pôsobí ľahkým a vzdušným dojmom
 • Magnetické mriežky súčasťou balenia
 • Nová séria LX MKII posúva „entry“ triedu reproduktorov na novú úroveň s ešte viac vylepšeným pomerom cena/kvalita
 • Cena za PÁR

 

 Technológie série LX MKII

Výškový menič

Vysokofrekvenčné pohonné jednotky vyžadujú extrémne konzistentné diely a výrobu. Vzhľadom na malé pohyblivé hmoty, už aj jedna mikrokvapka high-tech lepidla navyše môže zničiť rovnováhu dizajnu, a tak ovplyvniť citlivosť a frekvenčnú odozvu. Pre sériu LX MKII Mission precízne navrhol výškový reproduktor s neodymovým magnetom, vybraným pre maximálnu magnetickú silu na malom priestore, a 25 mm kopulou z mikrovlákna, zvolenú pre svoju nízku hmotnosť a konzistenciu pri výrobe. Poskytuje sladko prenikavé vysoké frekvencie – ostré a detailné s pôsobivým prechodovým útokom.

DiaDrive meniče

Séria LX MKII obsahuje novú verziu basovej/stredobasovej jednotky Mission DiaDrive, kde je obvyklé usporiadanie kužeľa a protiprachového uzáveru nahradené bezšvovou krivočiarou membránou. To je priamo poháňané sekundárnym pomocným kužeľom pripojeným k kmitacej cievke, čím sa zlepšuje účinnosť pohonu a poskytuje sa vynikajúce ovládanie hladko vyklenutej membrány.
Samotná membrána je vyrobená z pokročilej dvojvrstvovej vláknitej formulácie, ktorá bola vybraná pre svoju zníženú náchylnosť na hygroskopiu, ako aj pre veľkú tuhosť vzhľadom na svoju hmotnosť a vynikajúce samotlmenie. Vysoko pevný feritový magnet zaisťuje presné nasmerovanie magnetického poľa do oblasti výchylky kmitacej cievky, čo umožňuje ultralineárny výkon a vynikajúcu prechodovú odozvu.

 

Obrátené usporiadanie meničov IDG (Inverted Driver Geometry)

Tri regálové modely v sérii obsahujú jednotky DiaDrive umiestnené podľa návrhu Mission – Inverted Driver Geometry (IDG), pričom basový/stredný menič je umiestnený nad výškovou jednotkou, a nie pod ňou, aby napomáhal časovému zosúladeniu (čo je ochrannou známkou spoločnosti Mission od 80. rokov 20. storočia) Umiestnenie basového/stredového meniča bližšie k úrovni uší s výškovou jednotkou umiestnenou pod ním pomáha vyrovnať dĺžky ciest od akustických stredov dvoch meničov, takže zvukové vlny sa stretávajú v úrovni výšky hlavy poslucháča.

Stĺpové reproduktory LX-4 MKII a LX-5 MKII rozširujú IDG na tzv. „D’Appolito“, čím umiestňujú výškovú jednotku medzi dvojicu basových/stredových jednotiek DiaDrive – jednu nad, jednu pod. Najväčší model v sérií, LX-6 MKII, má trojpásmový dizajn, so špeciálnym stredotónovým meničom umiestneným nad výškovým reproduktorom a dvojicou basových meničov umiestnených nižšie.

 

Dizajn ozvučnice

Samotná ozvučnica je rovnako dôležitá ako meniče alebo výhybky pre celkový výkon akéhokoľvek systému reproduktorov. Navrhnúť efektívny lacný box je zložité, pretože dizajnér je značne limitovaný rozpočtom a nie vždy môže použiť drahé materiály alebo veľkú hmotnosť na vytvorenie inertnej štruktúry.

Pomocou 3D počítačom podporovaného dizajnu, analýzy konečných prvkov a laserovej interferometrie v spojení s množstvom skúseností možno navrhnúť ekonomickú ozvučnicu, ktorá poskytuje lepšiu tuhosť s nižším vyžarovaným hlukom, než by si mnohí mysleli, že sa dá dosiahnuť pri takých nízkych nákladoch na materiál. Ako súčasť kritického jemného doladenia nových modelov, rozumné umiestnenie extra vnútorného tlmiaceho vlákna vo vnútri ozvučnice so zadným bassreflexovým portom sa znížila úroveň zafarbenia stredného pásma a zlepšili sa prechodové basy.

Aj nová séria Mission LX MKII, rovnako ako mnohé návrhy Mission pred ňou dokazuje, že aj „entry level“ reproduktory dokážu skutočne vyznieť, pri zachovaní praktickosti a nenáročnosti na umiestnenie.