Wharfedale Elysian 4

SKU: ELYSIAN_4

3 – pásmové stĺpové reproduktory Wharfedale Elysian 4 • Frekvenčná odozva: 30Hz – 22kHz • Citlivosť: 92dB • Impedancia: 4 Ohmy /kompatibilita pre 8 Ohmov/ • Odporúčaný výkon zosilňovača: 15 -250W • Dostupné farebné prevedenia: High Gloss Black / High Gloss White / High Gloss Walnut • Cena za PÁR

8 ,699,00  s DPH

Vymazať
Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

ELYSIAN v sebe ukrýva skutočné majstrovské dielo audio inžinierov

Ich vývojový konštruktéri tvrdia, že pri posluchu sa budete v tichosti zamýšľať nad nasledovnou otázkou..

„Ako je vôbec možné, aby v danej cenovej kategórii mali reproduktory takýto prednes?“

Séria ELYSIAN

Wharfedale ELYSIAN sú vlajkovou loďou reproduktorov, ktorá v tomto cenovom bode posúva hranice schopností a výkonu samotného reproduktora. Ako príklad luxusného zvuku ponúka ELYSIAN pôžitok v dizajne, netradičných estetických materiáloch a samotnom prednese. Dôkladný a nekompromisný prístup viedol inžinierov spoločnosti Wharfedale k vytvoreniu reproduktorov vysokej kvality s referenčnými kritériami pre audiofilov v cenovo zaplatiteľnej luxusnej hladine. Dominuje pri nich skvelý dizajn a technológia v kombinácii s hudobnou reprodukciou, ktorá sa hrdo postaví „na pódium“ pre porovnanie s najlepšími svetovými značkami tejto kategórie.

Počnúc originálnym spracovaním ozvučníc Piano-Lacquer, vytvorených s detailami podrobného remeselného spracovania, až po vysokofrekvenčné prevodníky AMT (Air Motion Transformer) a basové  meniče vyrábané v Európe, ponúka ELYSIAN nový štandard zvukových zážitkov priamo u vás doma. Výsledný zvuk z jemne vyvážených a párovaných meničov a skvelého dizajnu výhybky spája dokopy prirodzene detailný a svieži prednes, ktorý vám zatají dych..


Prednosti

  • 3-pásmová konštrukcia reproduktorov so spodným bassreflexom
  • Špeciálne navrhnutý a konštrukčne riešený výškový páskový prevodník AMT (Air Motion Transformer) – vo výsledku vzniklo širokopásmové zariadenie, ktoré prirodzene dosahuje nízke skreslenie a dodáva úžasné hudobné detaily
  • Stredobas je presne doladený k „potrebám“ AMT výškového prevodníka pre hmatateľnú prítomnosť spevákov v akustickom priestore
  • Basové a stredové meniče sú „obdarené“ membránami zo skleneného vlákna
  • Špeciálne tvarovaný SLPP Bassreflex – Slot Loaded Profiled Port pre vyrovnanie vysokého vnútorného tlaku v ozvučnici
  • Meniče majú veľmi presnú dikciu, obrovskú dynamiku a presnosť
  • Ozvučnica v krásnom dielenskom spracovaní Piano-Lacquer vo vysokom lesku

 

 


Technológia


Výškový prevodník – ELYSIAN AMT

AMT (Air Motion Transformer) je radikálne odlišná technológia pri pohybe vzduchu vo vnútri výškového prevodníku. Veľká, skladaná, ľahká membrána je poháňaná po svojom povrchu radmi strategicky umiestnených kovových pásov vnorených do silného magnetického poľa. Pod vplyvom „hudobného pohonu“ sa záhyby v membráne zmršťujú a rozširujú, stláčajú vzduch medzi nimi, aby vytvorili požadovaný tvar akustickej vlny. Nielenže je to účinný spôsob prúdenia vzduchu, ale navyše veľmi presný, nakoľko samotná membrána je neustále pod prísnou kontrolou systému. Okrem toho je AMT o rýchlosti, nie o tlaku, ktorý je schopný produkovať scintilačné rýchle prechody a dynamiku. Výsledkom je širokopásmové zariadenie, ktoré prirodzene dosahuje nízke skreslenie a dodáva úžasné hudobné detaily.


Stredobas ELYSIAN

Aby sa stredobas ideálne hodil k citlivosti a presnosti AMT prevodníku, konštruktéri osadili na jedinečnej matrici z tkaných sklenených vlákien kužeľ, ktorý poskytuje skvelú kombináciu nízkej hmotnosti a pevnosti, čím získali materiál vysokej plasticity na kontrolu jeho akustického správania. Špeciálne tvarovaná stredová čiapočka linearizuje výstup cez celú šírku pásma, dokonca aj mimo osi, a tým zvyšuje veľkosť posluchového poľa v miestnosti. Pri samotnom posluchu zacítite bravúrnu realitu hlasov, hudobných nástrojov a až hmatateľnú prítomnosť spevákov v akustickom priestore.


ELYSIAN Bass

Basové jednotky sú najpokročilejšou verziou unikátnosti Wharfedale Slot-u. Špeciálne tvarovaný bassreflexový port v ozvučnici SLPP (Slot Loaded Profiled Port) využíva energiu s najnižšou frekvenciou, ktorú odvádza do otvoru v spodnej časti reproduktora, špeciálne tvarovaného na vyrovnanie vysokého vnútorného tlaku ozvučnice voči nízkemu prenosu tlaku do miestnosti. Celková citlivosť systému je neuveriteľne vysoká, zvyčajne na výstupe viac ako 92 dB pri vstupnom napätí iba 1 W, čo umožňuje každému zosilňovaču „odhaliť“ plný dynamický rozsah hudby, ktorá mu bola dodaná, bez akéhokoľvek napätia alebo obmedzenia. Kombinácia basových jednotiek a bassreflexu SLPP poskytuje masívne základy na citeľné vychutnanie si celého pásma spodných frekvencií.


Výhybka ELYSIAN

Absolútna novinka v podobe počítačovo modelovanej výhybky, ktorá je jemne vyladená, aby zabezpečila plynulé prepojenie všetkých meničov v ozvučnici. Výrobca v tejto konštrukcii použil najkvalitnejšie akusticky priehľadné komponenty, s cieľom umožniť počuteľnosť všetkých hudobných detailov bez ich „zadržiavania“ vo výhybke. Či už počúvate sólový klavír, plný orchester, jazzové trio alebo multi inštrumentálny rockový koncert, ELYSIAN sú viac než schopné priniesť vzrušenie z predstavenia do vašej posluchovej miestnosti.