Home HiFi

Vzájomá harmónia – integrovaný zosilňovač MODEL 50 a sieťový prehrávač CD 50n

Na riešenie duálnych komponentov Marantz, ktoré sú schopné bez ďalších prvkov vytvoriť základ slušnej Hi-Fi zostavy, sme si už za posledné roky zvykli. Spomeňme napríklad integrovaný zosilňovač PM-10 a SACD prehrávač SA-10. Marantz predstavil ďalšiu dvojicu – sieťový CD prehrávač CD 50n a integrovaný zosilňovač MODEL 50 s gramofónovým predzosilňovačom.

Pre dvojicu aktuálnych noviniek sa však stal inšpiráciou referenčný tandem Marantz Model 30 a SACD 30n. Kombinácia CD 50n a Model 50 tvorí harmonicky navrhnutý, moderný Hi-Fi system. Spája nadčasovú eleganciu a vynikajúci výkon s flexibilitou a špičkovou technológiou, ktorá nanovo definuje moderný hudobný luxus v danej triede.

Marantz CD 50n

O svojom novom streamingovom CD prehrávači Marantz hovorí, že “je jedným z najflexibilnejších CD prehrávačov, aký bol kedy vytvorený“. Model je vybavený 32-bitovým D/A prevodníkom ESS Sabre kombinovaným s vlastnými, na mieru navrhnutými, hudobnými digitálnymi filtrami. Vďaka tomu poskytne jasný a detailný zvuk zo všetkých digitálnych formátov. Digitálna konektivita zahŕňa optický a koaxiálny vstup aj výstup, porty USB audio a USB-B, port Ethernet a dokonca aj HDMI ARC vstup pre pripojenie televízora. Kým na optickom a koaxiálnom digitálnom vstupe dekóduje súbory so vzorkovaním do 192 kHz / 24-bit, cez USB port na zadnom paneli zvláda až 384 kHz/32 bit a DSD 11,2. Pri sieťovom pripojení a streamingu však nebudete odkázaní iba na káble. Prehrávač CD 50n podporuje Bluetooth a Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz aj 5 GHz. S platformou HEOS a AirPlay 2 ho ľahko začleníte do multiroom ozvučenia celej domácnosti. Integrovaná podpora internetového rádia TuneIn, streamovacích služieb Spotify Connect, Tidal, Deezer a Amazon Prime Music a platformy Roon zaisťujú, že vaše obzory nebudú limitované iba vlastnou zbierkou CD diskov. Špičkovú kvalitu prehrávača dokresľujú jeho parametre: frekvenčná odozva 2 Hz až 20 kHz, dynamický rozsah 100 dB, odstup signal / šum 112 dB a celkové harmonické skreslenie 0,000016%.

Nový Hi-Fi systém značky Marantz - sieťový prehrávač CD 50n a integrovaný zosilňovač MODEL 50

Marantz MODEL 50

Integrovaný zosilňovač Marantz MODEL 50 čerpá inšpiráciu od svojho predchodcu Marantz MODEL 40n, ale narozdiel od neho sa so sieťovou konektivitou spolieha na prehrávač CD 50n. (Písmeno “n” na konci označenia symbolizuje “network”, čiže sieť.) V rovnakej konfigurácii bolo postavené aj spomínané duo SACD 30n a Model 30.

Model 50 si tak môže zachovať status plne analógového integrovaného zosilňovača s perfektným rozlíšením a dynamikou. Koncový stupeň triedy A/B s výkonom 70 W na kanál do 8 ohmových reproduktorov (alebo 2 x 100 W do 4 ohmov) dokáže vybudiť pôsobivý zvuk, ktorý zahreje na duši. Nadčasový dizajn s ikonickým okienkom displeja umiestňuje všetky ovládacie gombíky v línii v spodnej časti predného panelu. Praktické riešenie, ktoré sme mohli vidieť už v prípade Modelu 30 aj Modelu 40n, ponúka vľavo volič vstupov, prepínač reproduktorových výstupov (A, B, A+B), korekcie basov a výšok, stereováhu a ovládanie hlasitosti. Vpravo nájdeme tiež jack so slúchadlovým výstupom.

Nový Hi-Fi systém značky Marantz - sieťový prehrávač CD 50n a integrovaný zosilňovač MODEL 50

Zosilňovač sľubuje výnimočnú dodávku prúdu vďaka špeciálne navrhnutej architektúre výkonového stupňa spolu so silným napájacím zdrojom s robustným toroidným trafom. Interná signálna cesta je navrhnutá tak, aby znížila stratu impedancie. Veľký napájací zdroj je izolovaný od kritických analógových obvodov pre lepšiu odolnosť voči šumu. MODEL 50 prichádza s osvedčenou technológiou HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module) od Marantzu. Výrobca pri nej deklaruje, že ponúka výnimočnú kombináciu mimoriadne nízkeho skreslenia (0,02%), dostupného výkonu a tej presnosti, transparentnosti a muzikálnosti, vďaka ktorým sú zosilňovače Marantz jedny z najlepších v danej kategórii. Súčasťou novinky je aj vysokokvalitný gramofónový stupeň pre MM prenosky, ktorý zabezpečí skvelé zážitky pri prehrávaní platní. Na zadnom paneli sú okrem vstupu pre gramofón a CD prehrávač k dispozícii ešte ďalšie štyri vstupy pre analógové zdroje, jeden analógový výstup a výstup predzosilňovača a subwoofera. Všetky konektory sú pozlátené, čo zabezpečí dokonalú vodivosť a trvanlivosť. V tandeme s partnerským CD prehrávačom však nebudete odkázaní len na analógové zdroje zvuku. Po pripojení do tandemu má MODEL 50 prístup k množstvu ďalších digitálnych audio zdrojov, vrátane audia vo vysokom rozlíšení.

Ak použijete CD 50n, alebo MODEL 50 samostatne, stanú sa obohatením akejkoľvek Hi-Fi zostavy. Ale tieto oba komponenty boli vyvinuté tak, aby fungovali v dokonalej vzájomnej harmónii. Každý z komponentov je dodávaný so samostatným diaľkovým ovládačom, ale každý z nich je zároveň schopný ovládať aj druhého partnera, čo zaistí bezproblémové používanie. Mimochodom, Marantz na obe nové zariadenia poskytuje až päťročnú záruku.

Malé prekvapko na záver! ..do konca Februára 2024 máte jedinečnú šancu zakúpiť uvedený set v špeciálnej zľave -15%.