Dali Fazon Mikro – kompaktný satelitný reproduktor s možnosťou uchytenia na stenu • Kvalitný zvuk pri zachovaní mimoriadne kompaktných rozmerov • Zaoblený tvar pomáha eliminovať akustické aj mechanické rezonancie • Nenápadné riešenie pre postavenie 5.1 kanálového systému • Magnetická mriežka • Farebné prevedenie: Black / White • Cena za PÁR

398,00  s DPH

Vymazať
Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

Fazon Mikro – ultra kompaktné reproduktory s HiFi zvukom v elegantnom hliníkovom prevedení


Vlastnosti

 • Dali Fazon Mikro – ultrakompaktné reproduktory s HiFi zvukom a moderným prevedením
 • Fazon Mikro je reproduktor je postavený na renomovanom basovom meniči z drevovláknitej buničiny a modulu výškového reproduktora s mäkkou kupolou
 • 4” basový reproduktor prináša presnú, detailnú a dynamickú zvukovú reprodukciu hudby či filmového zvuku
 • Rigidná konštrukcia ozvučnice maximálne eliminuje akustické a mechanické rezonancie
 • 20 mm ultraľahký výškový reproduktor s mäkkou kupolou poskytuje bohato detailný stredný rozsah a vysoké frekvencie ďaleko za počuteľným rozsahom ľudského ucha
 • Zvuk Fazon Mikro skvele vynikne či už v stereo zostave, ako efektový reproduktor či v konfigurácii domáceho kina spolu s ďalšími reproduktormi série Fazon
 • Dômyselný multifunkčný držiak umožňuje jednoduchú montáž reproduktorov Fazon MIKRO aj Fazon VOKAL na stenu
 • Blízke umiestnenie pri stene nielen dobre ukáže, ale aj zvýši basový výkon
 • Ľahko použiteľné terminály typu “Push Button” zjednodušujú pripojenie káblov reproduktorov a zaisťujú tesné a optimálne spojenie, ktoré sa ani časom neuvoľní
 • Fazon Mikro ponúkajú štýlové a nenápadné riešenie umiestnenia celého 5.1-kanálového priestorového systému, ktorý poskytuje skutočný Hi-Fi zvukový výkon
 • Pridaním subwoofera navyše získate plný a objemný zvuk pre dokonalý filmový zážitok
 • Ozvučnica je vyrobená z liateho hliníka, čo umožňuje vytvoriť asymetrický tvar s vnútornými výstuhami
 • Magnetická ochranná mriežka je súčasťou balenia
 • Dostupný v čiernom alebo bielom farebnom prevedení
 • Cena za PÁR

 

 


Charakteristické črty série Fazon Mikro

TWEETER

DALI využíva ľahké výškové reproduktory s mäkkou kupolou pre vysoké frekvencie aj v modeloch Fzon Mikro. 20 mm výškový reproduktor má úplne nový dizajn a bol špeciálne vyvinutý pre použitie s reproduktormi MIKRO s využitím odborných znalostí získaných za 30 rokov dizajnu a výroby reproduktorov.

Na základe 55 mm feritového magnetu je výškový reproduktor FAZON MIKRO schopný zvládnuť väčší výkon a premeniť ho na pohyb a nie na teplo, čím sa znižuje kompresia výkonu.

Na vrchnej časti pólového nástavca je použité mäkké plstené tlmenie, aby sa eliminovali nežiaduce odrazy v oblasti priamo pod kupolou. To umožňuje výškovému reproduktoru generovať vysoké hladiny akustického tlaku a extrémne výkyvy na vykreslenie vysokých frekvencií s veľmi vysokou presnosťou a rýchlosťou. Vďaka tomu reproduktory poskytujú ohromujúce detaily vo vysokých frekvenciách a rozširujú zvukový obraz nad hranicu počuteľnosti ucha pre dokonalý zvukový zážitok.

Aj napriek väčším rozmerom je hmotnosť kupoly nižšia  vďaka použitiu tenkého a ľahkého materiálu. Nízka hmotnosť umožňuje kupole rýchlejšie reagovať na elektrické signály, ktoré sú privádzané do kmitacej cievky. Výsledkom je zvuk s prirodzenejším charakterom, ako aj vylepšené rozlíšenie a dôraz na jemné detaily a mikro dynamiku.


WOOFER

Navrhovanie basového reproduktora pre malú ozvučnicu si vyžaduje veľké zameranie na citlivosť, pretože existuje len relatívne malá plocha kužeľa na pohyb vzduchu. Preto je nevyhnutné, aby sa čo najviac energie zo zosilňovača premenilo na pohyb. Vďaka použitiu nízkostratových technológií sa podarilo vyrobiť basový reproduktor, ktorý nielenže poskytuje vysokú citlivosť, ale má aj veľmi lineárny systém magnetov s krivkou impedancie nenáročnou pre zosilňovač.

Kôš wooferu je vyrobený z polyméru vystuženého sklom, vďaka čomu je ľahký, veľmi pevný a zabraňuje rušeniu magnetického poľa obklopujúceho kmitaciu cievku. Kužeľ je vyrobený zo zmesi z jemnozrnnej papierovej buničiny a vystuženej drevenými vláknami, čo vytvára tuhú, ľahkú a dobre sa správajúcu štruktúru, a ku košu je uchytený pomocou gumenej obruby s nízkou stratou. Kmitacia cievka je obklopená štyrmi vrstvami medeného hliníkového drôtu, aby sa vytvoril veľmi silný, ale ľahký magnetický systém, ktorý poskytuje vysoko kontrolovaný pohyb kmitacej cievky, no zároveň umožňuje jednoduché ovládanie.

To všetko sa premieta do basového reproduktora, ktorý sa ľahko ovláda, dokonca aj pri použití s ​​menšími stereo systémami, reprodukuje aj tie najmenšie mikro detaily vo zvukovom obraze a má schopnosť generovať nízke basy na prekvapivo vysokej úrovni pre basový reproduktor tejto veľkosti.


OZVUČNICA

Pri navrhovaní ozvučnice pre kompaktné reproduktory je jednou z najťažších výziev poskytnúť dostatok vnútorného objemu. Hlasitosť je kľúčovou súčasťou pri vytváraní veľkého zvuku malého reproduktora a maximalizácia vnútornej hlasitosti je jadrom akéhokoľvek projektu dizajnu reproduktorov. Jedným z cieľov pri navrhovaní FAZON MIKRO bolo preto nájsť materiál, ktorý by spĺňal všetky vyššie uvedené kritériá, no zároveň ponúkal možnosť vytvarovať ozvučnicu tak, aby ponúkala optimálne zvukové aj vizuálne kvality.

Na základe skúseností získaných pri navrhovaní viacnásobne ocenenej série FAZON sa tlakovo liaty hliník rýchlo stal priekopníkom konštrukcie ozvučníc. Hliník je až desaťkrát pevnejší ako drevo a dvadsaťkrát pevnejší ako plast a má mnoho výhod. Ponúka tiež možnosť tvarovania do štvorcového tvaru, čím sa vyhne režimom stojatých vĺn, aby sa zabezpečilo dokonalé akustické prostredie pre samotné drajvre. Navyše ponúka zaujímavý dizajn, ktorý zodpovedá trendom životného štýlu, na ktoré je séria FAZON zameraná.

Dokonalý mix materiálov odstraňuje akúkoľvek potenciálnu vnútornú rezonanciu a zaisťuje, že ozvučnica nepridáva do zvuku generovaného meničmi žiadnu neželanú akustickú energiu.