Mission LX-3D MKII – 2-pásmové surroundové (efektové) reproduktory vhodné aj pre priestorový zvuk Dolby Atmos, DTS:X, Auro 3D z inovovanej série LX MKII • Výnimočný zvuk v entry level triede • Možnosť zavesenia na stenu alebo uloženia na hlavné, stĺpové reproduktory • Výškový reproduktor s neodýmiovým magnetom a kupolou z mikrovlákna • DiaDrive meniče • 105 Hz – 20.000 Hz • Citlivosť: 86 dB • Dostatočná tuhosť ozvučnice s nízkym vyžarovaním hluku • Farebné prevedenia: Black / White / Walnut • Cena za PÁR

349,00  s DPH

Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

LX-3D MKII – 2-pásmové efektové reproduktory vhodné aj pre Dolby Atmos zo série LX MKII, ktorá ponúka celý rad vylepšení s dizajnovými prvkami luxusných sérií QX a ZX…

O sérii LX MKII

Pôvodná séria LX od svojho uvedenia na trh v roku 2016 získala vynikajúce recenzie a pôsobivú zbierku ocenení vo Veľkej Británii a na celom svete. Po štyroch rokoch prináša Mission na trh nový, vylepšený rad LX – sériu LX MKII. Nová séria využíva dizajnové prvky vyvinuté pre luxusnú série QX a stavia na ocenenej receptúre prvej generácie reproduktorov LX, ktorá obsahuje celý rad vylepšení, ktoré rozširujú možnosti meničov, výhybiek aj ozvučnice. Vďaka vylepšenej čistote stredov a výšok a vylepšenému rozlíšeniu mikrodynamiky prináša séria Mission LX MKII ešte napínavejší posluchový zážitok. Nový rad LX MKII zahŕňa deväť modelov (namiesto 6 pôvodnej série). Každý reproduktor zo série LX MKII je starostlivo navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny zvukový prejav s minimálnym kompromisom, a to aj napriek tomu udržať ceny čo najpriaznivejšie. Dizajnérsky tím plne optimalizoval výkon každého modelu pomocou sofistikovaných modelovacích nástrojov a softvéru. Mesiace jemného dolaďovania a prísnych posluchových testov zaistili, že tieto reproduktory komunikujú s pútavou energiou a detailmi, vďaka čomu ožíva hudba so všetkou živosťou a jemnosťou, akú od reproduktorov Mission očakávate.

Séria LX MKII pozostáva:

LX-6 MKII – 3-pásmové stĺpové reproduktory (2x 6,5″ basové meniče, 1x 5″ stredobasový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 30-200W)
LX-5 MKII – 2-pásmové stĺpové reproduktory (2x 6,5″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 30-150W)
LX-4 MKII – 2-pásmové stĺpové reproduktory (2x 5″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 30-120W)
LX-3 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory (1x 6,5″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-120W)
LX-2 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory (1x 5″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-100W)
LX-1 MKII – 2-pásmové regálové reproduktory (1x 4″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-80W)
LX-C2 MKII – 2-pásmový centrálny reproduktor (2x 5″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-120W)
LX-C1 MKII – 2-pásmový centrálny reproduktor (2x 4″ basové meniče, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-100W)
LX-3D MKII – 2-pásmové surroundové/efektové reproduktory (1x 4″ basový menič, 1x 1″ výškový menič, odporúčaný výkon zosilňovača 20-80W)


Vlastnosti

 • Mission LX-3D MKII – 2-pásmové efektové reproduktory zmodernizovanej série LX MKII
 • Reproduktory Mission LX-3D Surround MKII boli navrhnuté na optimalizáciu zvuku domáceho kina, posunú váš AV systém na novú úroveň
 • Pre úplne pohlcujúci zvuk domáceho kina dostávajú špeciálne „výškové“ reproduktory zvuk do novej dimenzie
 • kompatibilné s formátmi Dolby Atmos, DTS:X, Auro 3D a ďalšími pre rozšírenie zvukovú scénu o novú úroveň
 • Môžete si vybrať medzi upevnením na stenu so šikmou ozvučnicou smerujúcou zvuk nadol, alebo ich môžete umiestniť na stĺpové reproduktory so zvukom smerujúcim nahor
 • Tak či onak, po nastavení si môžete vychutnať skutočný priestorový zvuk domáceho kina bez nutnosti vŕtania reproduktorov do stropu
 • Aj keď nemáte systém Dolby Atmos, DTS:X alebo Auro 3D, tieto reproduktory môžete využiť aj ako zadné efektové reproduktory pre priestorový zvuk
 • Namontované nad výškou hlavy, za vašou pozíciou počúvania, poskytujú obklopujúci zvuk bez toho, aby zbytočne dominovali miestnosti
 • Aby ste tieto reproduktory vyzneli čo najlepšie, zlaďte ich s inými reproduktormi z radu Mission LX MKII
 • S rovnakým dizajnom výškového a basového reproduktora zostávajú zvukové charakteristiky rovnaké
 • Pomocou technológie vyvinutej z drahších modelov ZX a QX od Mission ťaží rad LX MKII z týchto vylepšení
 • Použitie špeciálneho „zúbkovania“ okolo meničov pomáha rozptyľovať nepriaznivé odrazy, čo znamená, že získate čistejšiu a realistickejšiu kvalitu zvuku
 • DiaDrive basové a stredobasové meniče
 • Výškový reproduktor s kupolkou z mikrovlákna a silným neodymovým magnetom
 • Celá séria je dostupná vo farebných vyhotoveniach: Walnut Pearl (orechová dyha), Lux Black (čierne) alebo Lux White (biele)
 • Zaoblená predná ozvučnica pôsobí ľahkým a vzdušným dojmom
 • Magnetické mriežky súčasťou balenia
 • Nová séria LX MKII posúva „entry“ triedu reproduktorov na novú úroveň s ešte viac vylepšeným pomerom cena/kvalita
 • Cena za PÁR

 

 Technológie série LX MKII

Výškový menič

Vysokofrekvenčné pohonné jednotky vyžadujú extrémne konzistentné diely a výrobu. Vzhľadom na malé pohyblivé hmoty, už aj jedna mikrokvapka high-tech lepidla navyše môže zničiť rovnováhu dizajnu, a tak ovplyvniť citlivosť a frekvenčnú odozvu. Pre sériu LX MKII Mission precízne navrhol výškový reproduktor s neodymovým magnetom, vybraným pre maximálnu magnetickú silu na malom priestore, a 25 mm kopulou z mikrovlákna, zvolenú pre svoju nízku hmotnosť a konzistenciu pri výrobe. Poskytuje sladko prenikavé vysoké frekvencie – ostré a detailné s pôsobivým prechodovým útokom.

DiaDrive meniče

Séria LX MKII obsahuje novú verziu basovej/stredobasovej jednotky Mission DiaDrive, kde je obvyklé usporiadanie kužeľa a protiprachového uzáveru nahradené bezšvovou krivočiarou membránou. To je priamo poháňané sekundárnym pomocným kužeľom pripojeným k kmitacej cievke, čím sa zlepšuje účinnosť pohonu a poskytuje sa vynikajúce ovládanie hladko vyklenutej membrány.
Samotná membrána je vyrobená z pokročilej dvojvrstvovej vláknitej formulácie, ktorá bola vybraná pre svoju zníženú náchylnosť na hygroskopiu, ako aj pre veľkú tuhosť vzhľadom na svoju hmotnosť a vynikajúce samotlmenie. Vysoko pevný feritový magnet zaisťuje presné nasmerovanie magnetického poľa do oblasti výchylky kmitacej cievky, čo umožňuje ultralineárny výkon a vynikajúcu prechodovú odozvu.

 

Dizajn ozvučnice

Samotná ozvučnica je rovnako dôležitá ako meniče alebo výhybky pre celkový výkon akéhokoľvek systému reproduktorov. Navrhnúť efektívny lacný box je zložité, pretože dizajnér je značne limitovaný rozpočtom a nie vždy môže použiť drahé materiály alebo veľkú hmotnosť na vytvorenie inertnej štruktúry.

Pomocou 3D počítačom podporovaného dizajnu, analýzy konečných prvkov a laserovej interferometrie v spojení s množstvom skúseností možno navrhnúť ekonomickú ozvučnicu, ktorá poskytuje lepšiu tuhosť s nižším vyžarovaným hlukom, než by si mnohí mysleli, že sa dá dosiahnuť pri takých nízkych nákladoch na materiál. Ako súčasť kritického jemného doladenia nových modelov, rozumné umiestnenie extra vnútorného tlmiaceho vlákna vo vnútri ozvučnice so zadným bassreflexovým portom sa znížila úroveň zafarbenia stredného pásma a zlepšili sa prechodové basy.

Aj nová séria Mission LX MKII, rovnako ako mnohé návrhy Mission pred ňou dokazuje, že aj „entry level“ reproduktory dokážu skutočne vyznieť, pri zachovaní praktickosti a nenáročnosti na umiestnenie.