Dali Fazon LCR – výkonný univerzálny satelitný reproduktor s možnosťou uchytenia na stenu • Možnosť využitia ako stereo, efektový či centrálny reproduktor • Patentovaná konzola na stenu Click ´N´ Connect • Kvalitný zvuk pri zachovaní kompaktných rozmerov • Zaoblený tvar pomáha eliminovať akustické aj mechanické rezonancie • Magnetická mriežka • Farebné prevedenie: Black / White • Cena za KUS

499,00  s DPH

Vymazať
Porovnať
Na splátky už od 100€ mesačne

Popis

Fazon LCR – univerzálny reproduktor v modernom prevedení, ktorý môžete použiť v konfigurácii sterea, ako satelitný či dokonca centrálny reproduktor


Vlastnosti

 • Dali Fazon LCR – výkonný univerzálny satelitný reproduktor s možnosťou uchytenia na stenu
 • Fazon LCR môžete využiť ako stereo, efektový či dokonca centrálny reproduktor v konfigurácii domáceho kina
 • Reproduktor je dodávaný s patentovaným nástenným držiakom Click ´N´ Connect, ktorý uľahčuje jeho pripojenie a správnu polaritu bez ohľadu na to, ako reproduktor namontujete
 • Dokáže poskytnúť veľmi kvalitný zvuk pri zachovaní kompaktných rozmerov vďaka technológiám prevzatých z oceňovaných sérií IKON a MENTOR
 • Každý reproduktor zo série FAZON je postavený na tradičnom 28mm ultraľahkom výškovom reproduktore typu “soft dome”
 • Nízkostratové basové meniče tvoria papierové kužele s nízkou hmotnosťou s výstužou z drevovláknitej buničiny
 • Ozvučnica je vyrobená z liateho hliníka, čo umožňuje vytvoriť asymetrický tvar s vnútornými výstuhami
 • Špeciálne zaoblený tvar pomáha eliminovať akustické aj mechanické rezonancie
 • Magnetická ochranná mriežka je súčasťou balenia
 • Dostupný v čiernom alebo bielom farebnom prevedení
 • Reproduktor Fazon LCR si skvela nájde uplatnenie vďaka svojmu nenápadnému dizajnu, výbornému zvuku a veľkej variabilite použitia
 • Cena za KUS

 

 

 Charakteristické črty série Fazon

TWEETER

Väčšina kupolových výškových reproduktorov má priemer 25–26 mm. FAZON LCR zdieľa technológie  s ostatnými reproduktormi DALI a je založený na 28 mm kmitacej cievke. To znamená o 25 % dlhší obvod kmitacej cievky a lepšiu manipuláciu s výkonom, krátkodobo aj dlhodobo v porovnaní s tradičnými 1″palcovými výškovými reproduktormi.

Výkon je tiež vylepšený použitím hliníkového chladiča na zadnej strane magnetického systému.

Nadmerný priemer kopulovitého výškového reproduktora má ďalšie výhody: Povrchová plocha výškového reproduktora je väčšia, čo vedie k vyšším hladinám akustického tlaku pre daný elektrický príkon. Rezonančná frekvencia je znížená, a umožňuje lepšiu integráciu so zvukom zo stredových/basových reproduktorov a zlepšuje dynamiku najhlbších tónov, ktoré kopulovitý výškový reproduktor reprodukuje.

Aj napriek väčším rozmerom je hmotnosť kupoly nižšia  vďaka použitiu tenkého a ľahkého materiálu. Nízka hmotnosť umožňuje kupole rýchlejšie reagovať na elektrické signály, ktoré sú privádzané do kmitacej cievky. Výsledkom je zvuk s prirodzenejším charakterom, ako aj vylepšené rozlíšenie a dôraz na jemné detaily a mikro dynamiku.


WOOFER

FAZON LCR obsahuje 2x 4,5″ basových meničov z drevovláknitej buničiny, ktoré sa stali špecialitou v dizajne meničov DALI od uvedenia do najvyššej rady EUPHONIA.

Drevené vlákna dodávajú papierovým kužeľom tuhosť bez akýchkoľvek zvonivých tendencií a osvedčili sa ako kľúčová technológia pri reprodukcii najjemnejších detailov a dynamiky hudby bez akýchkoľvek strát. Papierové kužele sú typicky veľmi ľahké v porovnaní s inými materiálmi kužeľov.

DALI používa výhradne návrhy, ktoré sú založené na nízkych mechanických stratách. To znamená lepšie riadenie frekvenčnej odozvy pomocou starostlivo vyvážených návrhov, dokonca aj s mimoriadne nízkostratovými gumovými obrubami, ktoré dokážu odhaliť problémy v prípadnom zlom dizajne.


OZVUČNICA

Použitie liateho hliníka pod vysokým tlakom ako konštrukčného materiálu ozvučníc prináša dôležité mechanické výhody, ktorými je vytvoriť skvelý zvuk v kompaktnom štýlovom prevedení.

Vysoká pevnosť hliníka v porovnaní s menej pevnými materiálmi, akými sú MDF doska alebo plast, umožňuje inžinierom použiť tenšie steny, a tak využiť veľkosť reproduktora pre vnútorný objem.

Použitie procesu odlievania pod tlakom sa využíva na dodatočné spevnenie ozvučnice s vnútornými výstužami a na integráciu pevných a nerezonančných podstavcov a podpier pre ozvučnicu, spojenie konzol atď.

Proces liatia pod tlakom je tiež použitý na vytvorenie vnútornej dutiny bez paralelných strán, čím sa zabezpečí lepšie akustické prostredie pre samotný menič.

Vyššia hmotnosť hliníka (reproduktor váži 3,6 kg/7,8 libier) pôsobí ako protiváha, aby sa zabránilo vibráciám spôsobeným pohybmi kužeľov, ktoré otriasajú celým reproduktorom. Hmotnosť reproduktora je v skutočnosti viac ako 200-násobkom celkovej pohybujúcej sa hmotnosti troch meničov.


KONZOLA “CLICK ´N´ CONNECT”

Žiadne káble, žiadne konektory, žiadne problémy – stačí ak použijete nástennú konzolu Click’n’Connect, ktorá sa dodáva s reproduktorom. Nástenný držiak FAZON LCR zaisťuje jednoduchú a bezpečnú fixáciu na stenu a zároveň bezproblémové pripojenie reproduktora.

Na zadnej strane konektora Click’n’Connect je namontovaná vysokokvalitná výhybka, ktorá zaisťuje krátku cestu signálu. Káble reproduktorov sú pripevnené k pozláteným konektorom na zadnej strane nástennej konzoly, ktoré sú navrhnuté tak, aby umožňovali výber skrytého kábla (do steny) alebo kábla reproduktora na stene. Pozlátené 4 mm banánkové konektory, ktoré zabezpečujú vysoko kvalitné elektrické spojenie medzi reproduktorom a konzolou.

Reproduktor možno otočiť do požadovanej vertikálnej alebo horizontálnej orientácie bez ovplyvnenia polarity. Správne pripojenie je zreteľne rozpoznateľné podľa počuteľného „cvaknutia“, keď je reproduktor zatlačený na nástennú konzolu. Pre zvýšenú opatrnosť je možné uvoľňovacie tlačidlo uzamknúť integrovanou poistnou skrutkou. Pri montáži na stenu je vzdialenosť od steny k vonkajšiemu bodu reproduktora iba 11,5 cm/4,6 palca.